اخبار گچساران

پروژه آبرسانی به روستای بوستان گچساران آماده بهره برداری شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٩
 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: پروژه آبرسانی به روستای بوستان بزرگ و حومه از توابع شهرستان گچساران تا آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. سجاد رستگار دوشنبه در گفت و گو ی، میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را افزون بر دو هزار و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از آن حدود 500 خانوار با جمعیتی افزون بر سه هزار نفر در این روستا و روستاهای اطراف از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.
وی گفت: درهر شبانه روز بیش از دو هزار و 500 متر مکعب آب وارد شبکه توزیع این روستاها خواهد شد.
رستگار، حجم عملیات این پروژه را شامل حفر یک حلقه چاه آهکی با آبدهی 50 لیتر در ثانیه ، اجرای پنج کیلومتر لوله خط انتقال به قطر 250 میلی متر ، احداث شبکه برق ، احداث ساختمان موتورخانه ، اجرای حریم چاه ، خرید و راه اندازی تاسیسات پمپاژ عنوان کرد.
وی اظهار داشت: با توجه به نصب و بکارگیری لوله های خط انتقال شبکه توزیع آب در این روستا که از جنس گالوانیزه است ضمن عمر طولانی و بهداشتی بودن آن حداقل حدود دو هزار و 500 میلیون ریال یعنی به اندازه (هزینه اجرای این پروژه) صرفه جویی شده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان افزود: تمامی کارهای مطالعاتی و طراحی این پروژه توسط مدیران و کارشناسان این شرکت انجام گرفته و هیچ هزینه ای از این بابت به مشاور پرداخت نشد.
رستگار یادآور شد: تنها مشکل این روستاها فرسوده بودن شبکه داخلی و توزیع آنها است که تا آینده ای نزدیک عملیات اصلاح و بازسازی آنها آغاز خواهد شد.