اخبار گچساران

پالایشگاه 'گاز مایع سیامکان' گچساران در مدار تولید قرار گرفت
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٩
 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: پالایشگاه عظیم گاز و گاز مایع 1300 سیامکان گچساران با 15 روز توقف و عملیات تعمیر و مرمت در مدار تولید قرار گرفت . 'غلامرضا پاکدل' عصر روز یکشنبه در حاشیه آیین راه اندازی مجدد این طرح عظیم اقتصادی کشور افزود: پالایشگاه گاز و گاز مایع سیامکان به بعلت پایان یافتن عمر مفید برخی از تجهیزات فنی به مدت 15 از مدار تولید خارج و با تلاش شبانه روزی متخصصان بومی محلی به مدار تولید بازگشت .
وی تصریح کرد: پالایشگاه گاز و گازمایع سیامکان با دریافت روزانه 180 میلیون فوت مکعب گاز ترش از ایستگاه های تقویت فشارگاز 'رگ سفید '،' بی بی حکیمه'و 'بینک ' تامین و در این مدت نیز 12 الی 15 هزار بشکه گاز مایع خوراک پتروشیمی را تولید و به مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) ارسال می کند.
وی ،مهندسین عملیات مرمت پالایشگاه یاد شده را 250 نفر اعلام کرد و تاکید کرد: این عوامل در مدت دو هفته شش هزارو 500 ساعت روز فعالیت فنی داشته اند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران میزان درآمد روزانه پالایشگاه گاز و گاز مایع سیامکان را 15 میلیارد و 750 میلیون ریال برآورد کرد و تصریح کرد : یک روز تعلل و تاخیر در مرمت این طرح عظیم ملی به هدر رفتن ثروت هنگفت ملی می شد .
پاکدل ، افزود: سربازان جبهه صنعت نفت گاز گچساران با انجام موفقیت این عملیات فنی مهندسی پرخطر و حساس در حداقل زمان ممکن به فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سال جهاداقتصادی لبیک گفتند. 
در آیین بهره برداری از پالایشگاه گاز و گاز مایع تعمیر و مرمت شده سیامکان ، امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان گچساران حضور داشتند.