اخبار گچساران

خردادماه امسال
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱۱
 
همایش نقش طوایف درپیشگیری ازنزاعهای دسته جمعی درگچساران برگزارمی شود
 فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد گفت:همایش علمی نقش طوایف درپیشگیری ازنزاعهای دسته جمعی با حضور برخی ازاندیشمندان،جامعه شناسان ،نخبگان مسوولان و مقامات اجرایی استان وجمعی از فرماندهان انتظامی ناجا و هفت استان کشور 24خردادماه سالجاری در گچساران برگزار خواهد شد.سردار علیرضا عادلی چهارشنبه در نشست خبری افزود: آگاهی و شناخت علمی از مهمترین چالشهای احتمالی در زمینه نزاعهای دسته جمعی و راهکارهای مقابله با آن ،شناسایی آسیبهای احتماعی جهت وقوع این معضل اجتماعی ، شناسایی زمینه های محلی و طوایفی در وقوع نزاعهای دسته جمعی و شناسایی خلاء ها و کاستی های موجود در مدیریت یکپارچه برای کاهش و مهار این آسیب جدی اجتماعی از مهمترین اهداف برگزاری همایش است.
وی ، فراخوان مقالات این همایش را در9 محورعنوان کرد و افزود: کاهش آسیب ‌های اجتماعی و فردی از مهمترین مؤلفه‌ هایی است که نیروی انتظامی استان با رویکرد فرهنگی در دستور کار خود قرار داده است.
عادلی ، راهبردها و ساز و کارهای توانمندسازی طوایف و معتمدین محلی در زمینه پیشگیری و مهار نزاع دسته‌ جمعی، تأثیر نزاع دسته ‌جمعی بر امنیت فرهنگی، اجتماعی و روانی جامعه با تأکید بر اجتماعات محلی، بررسی علل نزاع در طوایف و اجتماعات محلی و بررسی آسیب ‌های اجتماعی ناشی از نزاع در طوایف و اجتماعات محلی را از مهم‌ترین محور‌های این همایش عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد افزود: طی فراخوانی که از اردیبهشت ماه سال گذشته انجام شد 50 مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از بررسی و ارزیابی نهایی توسط هیأت داوران سرانجام از این تعداد پنج مقاله به عنوان مقالات برتربرای ارایه در همایش انتخاب شد.
سردار عادلی شمار مدعوین این همایش یک روزه را افزون بر 600 نفر اعلام کرد و افزود: ضمن سخنرانی برخی از فرماندهان انتظامی ناجا از جمله سردار نوروزی رییس پلیس پیشگیری ناجا ودکتر نصری رییس سازمان تحقیقات نیروی انتظامی کشور و برخی از مقامات و مسوولان اجرایی در سطح استان وهمچنین ارایه مقالات برتر از سخنرانی یک یا دونفر از سران طوایف مشهور در سطح استان نیز بهره خواهیم برد.
وی ، میانگین کلی در زمینه وقوع نزاعهای دسته جمعی در استان را نسبت به سایر استانها بالا و نگران کنده دانست و گفت: میزان وقوع این معضل اجتماعی در استان به گونه است که در هر سه روز دو مورد وقوع نزاع دسته جمعی و درگیری های بیش از دو نفر در استان رخ داده است.
عدالی ابراز داشت: البته در دو ماهه امسال میانیگن وقوع نزاع دسته جمعی در استان حدود 31 درصد نسبت به دو ماهه گذشته در سال89 کاهش داشته است.