اخبار گچساران

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۱۱
 
تسریع در تکمیل زیرگذر گچساران ضروری است
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت پروژه زیرگذر گچساران در تسهیل روند ترافیکی این شهرستان خطاب به مسئولان این پروژه گفت: تسریع در تکمیل زیرگذر گچساران ضروری است.  منوچهر حبیبی امروز در گفت‌وگو ی در گچساران اظهار داشت: خدمات صورت گرفته در طول سه دهه اخیر در این شهرستان کم‌نظیر بوده به گونه‌ای که هم‌اکنون تا حدود بسیار زیادی رنگ ناخوشایند محرومیت از چهره این منطقه استراتژیک نفتی پاک شده است.
حبیبی افزود: در آستانه سالگرد رحلت ملکوتی امام راحل باید به روان پاک آن مجاهد بزرگ قرون معاصر درود و سلام بفرستیم چرا که همه خدمات انجام شده در این کشور به دلیل پافشاری ایشان بر شکل‌گیری نظام اسلامی مبتنی بر عدالت بوده است.
این مسئول ارشد عمرانی در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان خدمات بی‌نظیر انقلاب در این شهرستان ابراز داشت: در دوره سیاه و ننگین ستم‌شاهی، نفت این سرمایه ملی کشور به تاراج می‌رفت و مردم مناطق نفت‌خیز از سهم نفت به جز دود و آه و حسرت چیز دیگری به ارث نمی‌بردند.
حبیبی افزود: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که به همت مردم و درایت و رهبری پیامبرگونه امام راحل صورت گرفت، به مرور زمان آثار پربرکت این نعمت بزرگ پروردگار در زندگی مردم ظهور و بروز پیدا کرد و هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از اقشار مختلف این شهر از این راه ارتزاق می‌کنند.
این مسئول، شهرستان گچساران را از مراکز مهم فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی کرد و عنوان داشت: مردم این شهرستان از اقشار مختلف دارای بینش عمیق فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده و دارای قشر جوان خوش فکر و باسلیقه می‌باشد.
وی عمق محرومیت این شهر در دوران سیاه پهلوی را غیر قابل توصیف دانست و گفت: این محرومیت به اندازه‌ای چشمگیر بوده که هر چه مسئولان و خدمتگذاران جمهوری اسلامی در پی برطرف کردن آن‌ها باشند، هنوز مشکلات زیادی بر سر راه وجود دارد.
حبیبی تکمیل بیشتر محورهای مواصلاتی منتهی به این شهرستان را یکی از خدمات بزرگ نظام به این منطقه دانست و افزود: از عوامل مهم و اثرگذار در توسعه هر منطقه راه بوده که مدیران این استان در پی تکمیل و تجهیز این بخش در سراسر کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه گچساران به عنوان منطقه ویژه نفتی هستند.
این مسئول عالی اجرایی، اولویت نخست عمرانی در این شهر را تکمیل پروژه فرودگاه معرفی و اظهار داشت: تکمیل فرودگاه گچساران هم‌اینک مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و آماده کسب مجوزهای لازم از قبیل خدمات هوایی و زمینی است.
حبیبی تسریع در تکمیل زیرگذر بزرگ شهری گچساران را از دیگر اولویت‌های عمرانی این شهرستان دانست و افزود: مسئولان دست‌اندرکار بدانند که تسریع در تکمیل این پروژه موجب اعتماد دوچندان مردم این شهرستان به آن‌ها می‌شود.
وی شروع به کار این پروژه در ابتدای اجرای عملیات را به دلیل دو شیفته بودن خوب و مثبت ارزیابی کرد و عنوان داشت: به مرور زمان این طرح با رکود مواجه شد که لازم است مسئولان مجری با تدابیر مناسب به تسریع در روند کار شتاب بیشتری بخشیده و اسباب آرامش مردم را فراهم کنند.
حبیبی پیمانکار این پروژه را از پیمانکاران خوب این استان معرفی کرد و با تقدیر از مسئولان شرکت نفت به دلیل تقبل بودجه این پروژه عظیم شهری خاطرنشان کرد: اگر مسئولان مجری و دست‌اندرکار این پروژه اعم از شهرداری، شورای شهر، و شرکت نفت با یکدیگر تعامل بیشتری داشته و ارتباط مناسبی با معاونت عمرانی استانداری در این زمینه برقرار کنند، بی‌شک تکمیل این طرح بزرگ سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.