اخبار گچساران

چهار روستا در شهرستان باشت از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱
 

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان گچساران گفت: با بهره برداری از فاز نخست طرح آبرسانی مناطق روستایی شهرستان باشت ،روستا های' بوستان کوچک' و'بوستان بزرگ ' ،' شوش سفلی' و 'ده کند' از آب شرب سالم بهره مند شدند . 'سیادت شیری'روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با بهره برداری از فاز نخست طرح ،500 خانوار از روستاهای یادشده از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
وی تصریح کرد : آب مورد نیاز فاز نخست طرح مذکور از یک حلقه چاه آهکی به عمق 260 متر و با 50 لیتر دبی آب در ثانیه، تامین و با پنج کیلومتر شبکه انتقال به مناطق مسکونی آبرسانی می کند. وی اعتبار هزینه شده طرح را پنج میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کرد و گفت: در فاز دوم این پروژه نیز سه روستای دیگر منطقه آبرسانی خواهند شد . شیری، تاکید کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل مجتمع آبرسانی در حال اجرا ، 12 روستا در مجاور خط انتقال نیز از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد .
وی توجه دولت نهم و دهم در خدمات رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم را کم نظیر دانست و گفت : تمام روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان گچساران و باشت از شبکه آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند. به گزارش ایرنا،در آیین بهره برداری طرح آبرسانی مناطق روستایی شهرستان باشت معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویر احمد ، و جمعی از مسوولان استانی و محلی حضور داشتند