اخبار گچساران

سخنی چند با جناب آقای حسینی نماینده گچساران
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱
 

سخنی چند با جناب آقای سید قدرت الله حسینی

نماینده محترم مردم شریف شهرستان گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

یکی از اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رسیدگی به وضع محرومان و مستضعفان و بسط و گسترش عدالت در جامعه اسلامی است که این از تاکیدات دین مبین اسلام نیز می باشد لذا این وظیفه سنگین متوجه متولیان و خادمین این ملت می باشد . در طول سی سال از انقلاب اسلامی ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی بارها و بارها وفاداری خود را به نظام و انقلاب و آرمانهای امام و رهبری نشان داده اند و هرگز از آرمانهای خود پا عقب نکشیده اند و در سختی ها و رنج ها و محنت ها همراه با نظام آمده اند . در جنگ با تمام قوا ملت به رهبری امام ایستادگی کرد در بعد از جنگ ایستادگی کرد ایستادگی در برابر تحریم های پی در پی غرب و تهدید های مکرر استکبار جهانی ، و با تأسی از امام فریاد استکبار ستیزی خود را به گوش جهانیان رساند امروز موج بیداری اسلامی ناشی از ایستادگی ملت ایران در برابر دنیای کفر در جای جای جهان بحرین ، یمن ، لیبی و تونس کشورهای آمریکای لاتین ، ... به گوش می رسد .

 

بعد از امام راحل با رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری امام خامنه ای ملت از تمام امتحانات سربلند و سرافراز بیرون آمد هیچ حادثه و فتنه ای نتوانست ملت را از نظام جدا کند حوادث کوی دانشگاه 18 تیر سال 87 و در حوادث بعد از انتخابات 88 و فتنه ای که امویان زمان به راه انداختند تا مردم را از نظام جدا کنند باز ملت ، زن و مرد ، پیر و جوان ، نوجوان و کودک دانشجو و دانش آموز کارگر و کارمند و عموم مردم ، با بصیرت و هوشیاری تمام پای آرمانهای خود ایستادند و رهبر فرزانه خود را تنها نگذاشتند و عاشقانه و مخلصانه در کنار علی زمان ایستادگی کردند آری امروز ملت ایران اسلامی سربلند و سرافراز است و به وظیفه خود به خوبی عمل کرده است  و در این راستا مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان گچساران نیز در تمام صحنه های انقلاب با تمام وجود حاضر شدند در دوران هشت سال دفاع مقدس ، در بهبوهه های حساس و لحظه هایی که نیاز به حضور بود عاشقانه حاضر شدند در انتخابات در راهپیمایی ها که برای همیشه در تاریخ این شهرستان ماندگار خواهد بود که شما مسئولان بهتر از ما شاهد حضور حماسی مردم می باشید و نیازی بر توضیح نیست .

 

جناب آقای حسینی

با گذشت سالهای متمادی امروز شهرستان گچساران علی رغم سابقه طولانی از هر لحاظ و شناخته شدن به عنوان بزرکترین صادر کننده نفت ، از محرومیت رنج می برد سالهاست فقط از محرومیت حرف زدیم و سخنرانی نمودیم اما قدم موثری برداشته نشده است چرا ؟ چه کسی پاسخگوست ؟ امروز در حالی شاهد درگیری و اختلاف در بین مسئولین هستیم که شهرستان های همجوار با سرعت در جهت پیشرفت همه جانبه در حرکت هستند حزب بازی و باندبازی و . . . کمر مردم را شکسته است تنها کسی که در این میان ضربه می خورد مردم می باشند.  آیا پاسخی در برابر نسل های آینده که خواهد آمد ، داریم ؟ امروز علی رغم کسب رتبه های برتر علمی توسط جوانان شهرستان در المپیاد های علمی و کنکور سراسری در سطح استان و کشور و افتخارات در تمامی عرصه ها ، ورزشی ، فرهنگی ، سیاسی ، کشاورزی و . . .همچنان از محرومیت رنج می بریم بسیاری از خانواده ها از بیکاری جوانان خود در رنج و مشقت هستند و بسیاری از مشکلات دیگر . . . در این میان اختلاف بین مسئولین و فرافکنی های موجود مردم را بیشتر ناامید می کند در حالی که بهترین موقع بود که در زمان دولت کریمه خدمتگذار گچساران  و باشت نیز از محرومیت خارج شود اما اختلاف شما مسئولین مانع بزرگی در جهت پیشرفت منطقه بود که متاسفانه در حال حاضر نیز شاهد ادامه آن هستیم نمونه بارز ان  شهرستان شدن باشت هست که باشت و چرام با هم شهرستان شدند چرام الان فرماندار و ادارات و امام جمعه دارد ولی باشت هنوز هیچ نشانی از شهرستان بودن ندارد مگر هدف ، غیر از خدمت هست مگر هدف همه پیشرفت گچساران وباشت نیست مگر با مردم عهد نبستیم که بدون هیچ گونه حاشیه فقط به فکر خدمت و پیشرفت شهرستان باشیم .

مردم فراموش نکرده اند که قبل از انتخابات مجلس جنابعالی در استادیوم  تختی شهرستان می فرمودید که در شأن نماینده مجلس نیست که در عزل و نصب مسئولین دخالت کندوظیفه یک نماینده قانون گذاری در جهت پیشرفت کشور است ،  همین موصوع را در نشستی که ما خبرنگاران با شما داشتیم باز مطرح کردید اما امروز شاهدیم که اولویت شما دخالت در عزل و نصب مسئولین می باشد . از شما که بعد از سالها با عنوان نماینده بسیجی  در انتخابات حاضر شدید انتظار داشتیم که فارغ از تفکر جناحی و حزبی حرکت کنید . اما با گذشت زمان شاهد غیر این هستیم .

جناب آقای حسینی

چرا شما در بیشتر مراسمات رسمی در کنار سایر مسئولین حضور ندارید این امر نشان چیست ؟ و بسیاری از چرا های دیگر که جای این وقت کوتاه نمی گنجد . اما حال که زمان کوتاه است .  چشم در چشم گذاشتی و چهار سال هم گذشت همانطور که در سالهای گذشته ، گذشت و نامهایی که آمدند و رفتند و امروز شمایید و شاید دیگر فرصت نباشد که بر اریکه قدرت یا خدمت سوار شوید  . شما در طول مدت نمایندگی  هزینه های زیادی شامل : حقوق ، اجاره مسکن ، وامهای میلونی ،اتومبیل ارزان قیمت ، سفرهای خارج و......نصیب شما گردید در مقابل این دریافت ها چه مقدار برای خدا و به تبع آن بندگان خدا کار کردید؟ خدا وکیلی بگوید و بنویسید خداوکیلی در همین سایت و روزنامه مینویسم که بله نماینده در طول چهار سال این کار خوب را انجام داد و مردم بدونید.

آیا برای فشارهای که به برخی از وزرا و روسای سازمان ها برای تعغیر مدیران  که به زعم خودتان با شما هماهنگ نبودند  وارد میکنید توجیه خدایی دارید ؟  ان هم با توجه  به اینکه کار شما قانونگزاری است و نباید در اجرا دخالت کنید ؟

جناب نماینده محترم

شما تلاش میکنید که استاندار خوب و کاری( هر چند انتقادهای بر ایشان هم دارم ) جناب آقای جناب اقای مهندس نوام نوذری را از استان جابجا کنید  اما بنده بعنوان خبرنگار از برخی مدیران وروسای سازمانها صحبت کردم و پرسیدم که مدیریت کاری اقای مهندس نوذری چگونه است پاسخ همگان این بود که ایشان وقت بیشتری صرف کار میکنند جلسات را به صورت منظم  تشکیل و سخت پیگیر مسائل  هستند و ددلسوزانه تر از بقیه استاندارها عمل میکنند راستی آیا شما که غالبا  به وزیر کشور فشار میاورید از کار خود هیچ احساس پشیمانی و گناه نمیکنید ؟

شهرستان گچساران و باشت با برخورداری از نعمت های بسیار مثل نفت و گاز ، کشاورزی  و معادن غنی و مردمی غیرتمند از رشد فزاینده بیکاری و گسترش فساد  اداری و اجتماعی و تبعیض و در نهایت فقر رنج میبرد شما که میتوانید این همه  مسئول را عوض  کنید  چرا حداقل در جهت ایجاد اشتغال و امنیت  و اسایش  مردم  همت خود صرف نمیکنید ؟ شما که دارید خود را برای کاندیداتوری دور بعد اماده میکنید چه کارنامه ای را به مردم نشان میدهید ؟

جناب اقای حسینی خودتان میدانید که به خاطر هم منطقه ای بودنم و با توجه به اینکه هر دو ما  با هم از زمان حزب مظلوم شهید بهشتی با هم دوست بودیم و شما را برادری محترم و بسیجی و از خانواده شهدا میدانم در این چهار سال سکوت کردم و چیزی ننوشتم و نپرسیدم اما واقعا چه کردید برای مردم؟

موضوع فراوان است اما در عین حال فرصت هایی  دارید و چه بسا که اگر به این نکات عنایت کنید و به خالق خود متکی شوید  انشا الله بتوانید برای خدا کار کنید خدایی که وعده داده است :

ان تنصرو ا.... ینصر کم و یثبت اقدامکم .