اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۸
 
اعتبارات ورزش گچساران ناچیز است
فرماندار گچساران با انتقاد از کمبود اعتبار در حوزه ورزش این شهرستان، از مسئولان استانی خواست تا در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.  سیداکبر علیزاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ورزش گچساران با انتقاد از عدم توجه به نیازها و خواسته‌های واقعی جامعه ورزش اظهار داشت: گچساران به عنوان قطب ورزش کهگیلویه و بویراحمد بوده و اعتبارات اختصاص ‌یافته به ورزش برای حفظ موقعیت ورزش این شهرستان کافی نیست. وی با ابراز نگرانی از تعطیلی استخرها در گچساران عنوان داشت: مسئولان برای ارتقای ورزش به‌خصوص در فصل تابستان و نیاز بیش از پیش جوانان و نوجوانان به ورزش و تفریحات سالم، چاره‌اندیشی و اختصاص اعتبار لازم را داشته‌ باشند.
علیزاده خاطرنشان کرد: ورزش در بعد روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و فیزیولوژیکی آثار مثبتی داشته و فعالیت جسمانی منظم و آمادگی جسمانی خوب، سبب ارتقای سلامت و موجب پیشگیری و کمک به درمان بخشی از بیماری‌ها است.
وی با بیان اینکه محله‌های محروم گچساران از جمله محله‌های لبنان، سادات و رادک فاقد مکان‌های ورزشی بوده است، گفت: تربیت‌بدنی با هماهنگی مسکن و شهرسازی زمین مناسب برای ساخت مکان ورزشی در این محله‌ها را شناسایی و برای ساخت آن تأمین اعتبار لازم را در نظر بگیرد.
فرماندار و رئیس شورای ورزش گچساران تصریح کرد: با توجه به کم تحرکی افراد جامعه، همگام با تکنولوژی و پیشرفت‌های مختلف، نهادینه کردن فرهنگ ورزش بین آحاد جامعه به ویژه دختران و زنان ضروری است.
علیزاده افزود: تربیت بدنی گچساران با هماهنگی سایر اداراتی که دارای سالن ورزشی هستند، زمینه حضور و استفاده بانوان را مانند آقایان از مکان‌ها و امکانات ورزشی فراهم آورند.
وی توجه به ورزش روستائیان را ضروری دانست و از مسئولان تربیت‌بدنی گچساران خواست تا با هماهنگی با بخشدار مرکزی و مراجعه به مراکز دهستان‌ها و روستاهای پرجمعیت، در زمینه احداث مکان‌های مناسب ورزشی اقدامات لازم را انجام دهد.
فرماندار گچساران بیان داشت: با توجه به اظهارات مسئولان شرکت بهره‌برداری نفت ‌و ‌گاز گچساران مبنی بر اختصاص اعتبارات ورزشی به ورزش‌های حرفه‌ای، در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و در پی قانون پنجم توسعه، این امر ضربه بزرگی بر پیکره ورزش گچساران است.
علیزاده افزود: گچساران یک شهرستان محروم جنوب کشور بوده که ورزش این آن فاقد زمینه حرفه‌ای است.
وی تصریح کرد: مسئولان شرکت‌ بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در هماهنگی با فرمانداری گچساران و مکاتبه با وزارت نفت و بیان محرومیت‌های ورزش گچساران، درخواست مساعدت و حمایت بودجه نفت از ورزش گچساران را داشته‌ باشند.
این مقام عالی اجرایی گچساران خاطرنشان کرد: در دین اسلام به جسم انسان برخلاف عقاید دوران قرون وسطایی توجه زیادی شده و حفظ و سلامتی آن از وظایف اصلی مسلمانان ذکر شده است.
علیزاده افزود: با توجه به تغییرات جهانی، توسعه سریع علوم و تأثیر آن‌ها بر زندگی افراد جامعه، ماشینی‌ شدن کارها و زندگی، کم‌تحرکی مشاغل و افراد، شیوع بیماری‌های مرتبط با بی‌تحرکی، ارزش حیاتی و کاربردی ورزش و تربیت‌بدنی بیشتر آشکار می‌شود.
فرماندار گچساران از مسئولان تربیت‌بدنی کهگیلویه و بویراحمد خواست تا با توجه به استقبال روزافزون نوجوانان و جوانان از ورزش، در این زمینه برنامه‌های متنوع‌تر و کاربردی‌تری داشته‌ و در اختصاص بودجه به ورزش گچساران، بیش از پیش همکاری داشته‌ باشند.