اخبار گچساران

اهالی 'آبشیرین'گچساران نسبت به کیفیت آب شرب این روستا گله مندند
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/۳۱
 

عده ای از اهالی روستای' آبشیرین' از توابع شهرستان گچساران نسبت به پایین بودن کیفیت آب شرب این روستا گله مندند و خواستار مرمت و بازسازی شبکه آب روستا توسط دستگاه اجرایی متولی شدند. تعدادی از اهالی روستای آبشیرین شهرستان گچساران در نامه ای به مسوولان شهرستان خواستار رسیدگی به مشکلات شبکه آب شرب این منطقه شدند .
در این نامه که به امضای بیش از 20 نفر از معتمیدن محلی و شورای اسلامی روستای آب شیرین رسیده است ، ادعا شده آب شرب روستای' آبشیرین ' آلوده بوده و از حداقل کیفیت برخوردار نیست .
در نامه اهالی روستای آب شیرین آمده است در برخی از مواقع شبانه روز آب شرب روستا بطور کامل گل آلود و حتی غیرقابل استفاده می شود .
در این نامه اعتراض آمیز از مسوولان بهداشت محیط و شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان گچساران خواسته شده تا با نظارت ،تعمیر و مرمت شبکه آب شرب این روستا از تهدید سلامت فردی و اجتماعی ساکنان جلوگیری کنند .
رییس اداره آب و فاضلاب روستایی گچساران فرسوده بودن شبکه آب روستای 'آبشیرین' را تایید کرد و گفت: علت اصلی نفوذ املاح در شبکه آب شرب روستای یاد شده فرسوده بودن شبکه آبرسانی منطقه است .
'سیادت شیری'در گفت و گو با ایرنا افزود: برای تعویض پنج کیلومتر از شبکه آب شرب روستای آبشیرین پیمانکار تعیین و عملیات لوله گذاری در هفته جاری آغاز شده است .
وی تصریح کرد: با تعویض این میزان از شبکه اصلی فرسوده شده ، در تابستان سال جاری کیفیـت آب شرب منطقه بهبود می یابد .
شیری تاکید کرد : با مشخص شدن بودجه بخش تملک دارایی آب و فاضلاب شهرستان گچساران در سال جاری ،اعتبار مرمت مابقی شبکه فرسوده روستای آبشیرین نیز اختصاص یافته و برای مرمت شبکه اقدام خواهد شد .
روستای آب شیرین با چهار هزار نفر جمعیت در 12 کیلومتری جنوب دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران و در میان تاسیسات نفتی واقع است .