اخبار گچساران

از ابتدای ماه رمضان صورت می‌گیرد؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱
 
                               اجرای طرح امر به معروف در گچساران
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در گچساران از ابتدای ماه رمضان خبر داد. علی‌اصغر حبیبی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری گچساران اظهار داشت: اجرای طرح تذکر لسانی، همزمان با ماه مبارک رمضان امسال در 40 شهر منتخب کشور اجرا می‌شود.
وی ابراز داشت: گچساران به عنوان شهر منتخب کهگیلویه و بویراحمد، در زمینه اجرای طرح تذکر لسانی در سال 90 انتخاب و معرفی شده است.
حبیبی یادآور شد: این طرح به صورت پایلوت در پنج شهر کشور با اثرگذاری خوب اجرا شده است.
وی عنوان داشت: مسئولان ادارات و دستگاه‌های فرهنگی، اصناف، هیئت‌های مذهبی، اصحاب رسانه، فرماندهان نظامی و انتظامی، پایگاه‌ها و نواحی مقاومت بسیج، گچساران در ماه رمضان کار تذکر لسانی را به‌صورت سازماندهی شده و آموزش ‌دیده آغاز می‌کنند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ماه‌های رجب و شعبان و پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، مسئولان اجرایی و فرهنگی گچساران با ساماندهی و آموزش نیروهای زیرمجموعه خود برای اجرای طرح تذکر لسانی، آمادگی لازم را پیدا می‌کنند.
حبیبی ضرورت حمایت همه‌جانبه دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از مجریان طرح تذکر لسانی در گچساران را ضروری دانست.
وی اجرای این طرح را یک حرکت جهادی برشمرد و افزود: با بسترسازی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در زمینه امر به معروف و تبیین ضرورت‌های آن، اجرای این طرح، اثرگذاری مطلوبی در سطح کشور در پی دارد.
حبیبی فراهم شدن زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و تبیین عمومیت آن در جامعه را موجب تقویت ایمان و از راه‌های موثر در ایجاد جامعه سالم برشمرد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: سیاست ستاد مرکزی در سال 90، ترویج هر چه بیشتر تذکر لسانی بوده و این طرح مهم به طور جدی در گچساران پیگیری و اجرا می‌شود.
حبیبی به تشکیل کمیته‌های آموزش، تبلیغات، پشتیبانی و نظارت و ارزیابی اشاره کرد و از مسئولان خواست در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
وی تأکید کرد: قبل از آغاز طرح تذکر لسانی در گچساران باید اقدامات لازم برای اجرای هر چه مطلوب‌تر آن از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و ادارات و نهادها و سازمان‌ها با تبلیغات و نصب بنر، عموم مردم را از اجرای این طرح آگاه کنند.
حبیبی توزیع بروشور، نصب بنر و پلاکارد و نوشتن شعارهایی در زمینه اهمیت توجه به ترویج امر به معروف و نهی از منکر در اماکن عمومی توسط شهرداری و نهادهای مربوطه و اطلاع‌رسانی بیشتر از سوی رسانه‌ها و مطبوعات را از جمله اقدامات لازم قبل از اجرای این طرح دانست.