اخبار گچساران

در گچساران؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱٤
 
                  آمار بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگر نگران کننده است
مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران با انتقاد از عدم اجرای آئین‌نامه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در ادارات و نهادها از بالابودن آمار بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگر در گچساران ابراز نگرانی کرد.یوسف انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: بر حسب اعتقادات، وصیت امام، فرامین رهبر معظم انقلاب و تأکید ریاست جمهوری، خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران نخستین وظیفه همه مسئولان است.  وی با اشاره به وضعیت نامناسب فرزندان شهدا در بحث اشتغال، بر بسترسازی مناسب در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها برای جذب فرزندان شاهد تأکید کرد.
انصاری خدمت به خانواده شهدا به ویژه حل مشکل اشتغال و مسکن فرزندان شاهد و ایثارگران را از مهم‌ترین مأموریت‌های بنیاد شهید با همکاری و تعامل دیگر ادارات و نهادها دانست. وی ابراز داشت: براساس تصویب قانون اشتغال توسط مجلس شورای اسلامی، 25درصد از ظرفیت اشتغال در سازمان‌ها باید به فرزندان شهدا و ایثارگران جانباز 25 درصد به بالا اختصاص داده شود. انصاری با تأکید بر لزوم تکریم فرزندان شهدا در مراکز مختلف و رسیدگی به وضعیت مسکن آن‌ها، خاطرنشان کرد: شورا‌های شهر و شهرداری‌ها باید در ارائه پروانه ساخت به گروه‌هایی که مشغول تهیه مسکن برای این طبقه هستند همکاری‌های لازم را داشته باشند. وی با اشاره به بسترسازی برای تسهیل ادامه تحصیل فرزندان شاهد گفت: در قانون برنامه پنجم، تأمین 100 درصد مخارج ادامه تحصیل فرزندان شاهد از جانب بنیاد شهید و امور ایثارگران آورده شده که باید اجرای آن در سطح وسیعی برای این طبقه انجام گیرد. مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران بیان داشت: تلاش برای حل مشکلات جامعه ایثارگری بسیار مهم و مورد تأکید بوده و همه مسئولان باید توجه بیشتر کرده که ایثارگران متعلق به نظام هستند و وجود انقلاب به برکت جانفشانی ایثارگران است. انصاری افزود: حل مشکل اشتغال به یک دستگاه خاص مربوط نشده و همه دستگاه‌ها برای حل اشتغال باید تلاش و برنامه‌ریزی داشته و به‌ویژه برای فرزندان ایثارگرانی که در هشت سال دفاع مقدس از جان خود گذشتند و با سربلندی و سرافرازی آن دوران را سپری کردند، زمینه کار را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: خدمات‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگر افتخار بوده و باید همه دستگاه‌ها و مسئولان در این حوزه برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر باید در محیط کار مناسب با شأن و شخصیت خانواده‌های ایثارگران، منظم و پیشقراول برنامه‌ها باشند.
انصاری بیان داشت: در تمامی سطوح تحصیلی جامعه ایثارگری گچساران بیکار وجود داشته و حل مشکل بیکاری این قشر از جامعه نیازمند همکاری ادارات و رعایت قانون اشتغال فرزندان ایثارگران توسط مدیران و رؤسای این ادارات است.
مشاور فرماندار گچساران در امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزارهای شهدا اظهار داشت: مزار شهدا به‌عنوان یکی از پایگاه‌های مقدس فرهنگی، الهام بخش و شورآفرین و چراغ راهنما و عامل تذکار و بیداری جامعه اسلامی است.
انصاری با تأکید بر لزوم تلاش برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ساماندهی گلزار شهدا، گام کوچکی در راه ترویج و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و کم‌ترین وظیفه‌ای است که می‌توان در حق شهدا ادا کرد.
وی افزود: کار برای شهدا و خدمت به خانواده‌های آنان در نزد خداوند متعال از اجر و پاداش خاصی برخوردار بوده که مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در این زمینه بیش از پیش تلاش، همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.