اخبار گچساران

اکبر نیکزاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۱۸
 

در مراسمی با حضور مصطفی محمد نجار وزیر کشور ، مقامات و مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اکبر نیکزاد به عنوان استاندار جدید این استان معرفی و از خدمات قوام نوذری استاندار سابق تجلیل شد. وزیر کشور در این آیین گفت: کشور ما در اوج پیشرفت و توسعه از امنیت لازم برخوردار و یک جزیره ثبات و آرامش در جهان و منطقه است.
مصطفی محمد نجار افزود: این امنیت ، ثبات و آرامش به واسطه لطف خداوند و نظام با برکت جمهور اسلامی و تبعیت از ولایت فقیه ایجاد شده است.
وی گفت: بعد از 33 سال از عمر با برکت جمهوری اسلامی پژواک انقلاب اسلامی به کشور های منطقه رفته است و آنها به تبعیت از انقلاب ما به دنبال عدل و عدالت نظام الهی هستند. وی گفت: جامعه ارزشمند ما در داخل و خارج به سمت جلو و کمال در حال حرکت است و به همین خاطر دشمنان با طراحی توطئه های مختلف سعی در ضربه زدن به ما را دارند اما مردم ما با این توطئه ها روز برور آبدیده تر می شوند.
نجار با انتقاد از برخی افراد که نکات منفی را بزرگ نمایی می کنند ،افزود: اگر چه نکات منفی بایدرفع و اصلاح شوند اما بی توجهی به این همه نکات مثبت و ارزنده در کشور هم بی انصافی است. وزیر کشور اظهار داشت: توجه به حجاب و معنویت در کشور ما افزایش یافته و شمار جوانان مسجدی بویژه در ماههای رجب و شعبان بالا رفته است.
نجار افزود: ما باید دائم رو به جلو باشیم و با پیروی از ولایت فقیه قله های پیشرفت را فتح نماییم  .نجار به طرح های مهم دولت نهم و دهم در کشور از جمله قانون هدفمندی یارانه ها ، سهام عدالت ، اشتغال و مسکن مهر اشاره کرد و افزود: در قانون هدفمندی یارانه ها باید با کنترل جدی بازار مردم را از مزایای خوب این طرح بهره مند سازیم.
وی گفت: دولت سهم امسال اشتغال در کشور را دو و نیم میلیون نفر تعیین کرده است که باید با جدیت و تلاش و توجه به روش های ساده این مقدار اشتغال را ایجاد کنیم.
وزیر کشور گفت: مردم محروم این استان که در دور رضاخان و فرزندش در مقابل این حکومت قد علم کردند و در هشت سال دفاع مقدس مقام اول اعزام را به خود اختصاص دادند سزاوار و شایسته خدمت و انجام کارهای بزرگ هستند.
نجار با بیان اینکه این استان کوچک ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در زمینه های مختلف از قبیل نفت و گاز ، منابع آبی ، جنگل و گردشگری دارد و با وجود خدمات فراوان انجام شده در محرومیت بسر می برد ، افزود : دولت نهم و دهم نیز در راستای عدالت محوری خدمات زیادی به این استان کرده است و لازم است با برنامه ریزی و تلاش خدمات رسانی به این استان را بیشتر کرد.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در این روزگارو دریای پرتلاطم فتنه ها و فتنه انگیزی ها ضرورت توسل و تمسک به معنویات و تقویت روحیه ولایتمداری برای همه ما بخصوص مسوولان اجرایی امری ضروری و اجتناب پذیر محسوب می شود.
ستارهدایتخواه افزود: شاخص و ویژگیهای داشتن روحیه ولایتمداری که سپر محکم در مقابل همه فتنه ها ، انحرافات و ناملایمات در این شرایط حساس است اقتضا می کند که همواره باید ملازم و همدوش با ولی فقیه حرکت کرد و باید از تقدم و تاخر در طی این مسیر به طور جدی اجتناب کنیم.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد تمامی داشته ها و تحولات خود را مدیون این نظام مقدس در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می داند گفت: مردم غیور ، ولایتمدار و سلحشور استان به دلیل مقاومتها و مجاهدتهای بی شائبه خود در دوران رژیم ستم شاهی و طاغوت رضاخانی عملا از بسیاری خدمات و اقدامات دولت در آن دوران محروم بود.
هدایتخواه اظهار داشت: بدون شک همه تحولات اساسی و اقدامات انجام شده برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان در طول این 32 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب شکل گرفته وسهم دولتهای نهم و دهم در توسعه و پیشرفت این استان ویژه و تعیین کننده بوده است.
وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان همواره از دولت اصولگرا ، عدالت محور و مردمی نهم و دهم حمایت قاطع داشته است گفت: همچنان آمادگی خود را برای حمایت و تقویت این دولت و شخص رییس جمهور اعلام می کنیم.
هدایتخواه ، از تلاش وزیر کشور و استاندار سابق استان و همه مجموعه دولت در ارتقاء و تاسیس دو شهرستان جدید شامل چرام و باشت از طرف مردم و مجمع نمایندگان استان تقدیر کرد و گفت: امید است که وزیر کشور و استاندر جدید این استان موضوع تسریع در روند شهرستان شدن لوداب و مارگون از توابع شهرستان بویراحمد را نیز در دستور کار و اولویت برنامه های خود قرار دهند.
وی ابراز داشت: لازم است که مردم و همه مدیران اجرایی استان استاندار جدید را در انجام امور و برنامه های خود یاری دهند.
امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم ، ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای استاندارسابق در زمینه توسعه و پیشرفت استان گفت: این آمدن و رفتن ها و واگذاری مسوولیتها یک امر همیشگی در دین و شریعت ما بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی ، ویژگیهای یک مدیرخوب را تعهد ، اخلاص و وفاداری به مردم دانست و گفت: یک مدیر خوبی است کسی است که هنگام آمدن او مردم شادی و خوشحالی کنند و هنگام رفتنش نیز اندوهگین و نگران شوند.
وی ، با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد در ابعاد مختلف دارای داشته ها ، ظرفیتها و استعدادهای مناسبی است گفت: لازم است که مسوولان و دولتمردان ایران اسلامی بیش از پیش بر توسعه و پیشرفت این استان تاکید داشته باشند.
حسینی گفت: داشتن بیش از20درصد تولید نفت کشور ، داشتن رتبه نخست حضور در جبهه های حق علیه باطل در هشت سال دفاع مقدس ، ولایتمداری و سلحشوری مردم غیوراستان و داشتن موقعیتها ، ظرفیتها و استعدادهای گوناگون در حوزه های مختلف این استان ایجاب می کند که مسوولان و مقامات اجرایی در کشور توجه و اهتمام خود را برای توسعه استان کهگیلویه وبویراحمد دریغ نکنند.
مدیرکل صدا و سمیای مرکز کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست به نمایندگی از شورای اداری استان از عملکرد و خدمات ارزنده قوام نوذری استاندار سابق این استان قدردانی کرد و گفت: در طی تصدی ایشان خدمات و تحولات چشمگیری در حوزه های مختلف این استان رخ داد.
مسلم رحیمی افزود: لازم است که همه دولتمردان و مقامات کشور به این استان نگاه ویژه و منحصر به فردی را داشته باشند.
وی بیان کرد: مردم غیور ، سلحشور و ولایتمدار این استان با همان روحیه سلحشوری خود مقابل همه رژیمها در قبل از انقلاب اسلامی ایستادگی کردند و همین ایستادگی و مقاومت تا حد قابل ماحظه ای موجب عقب گرد و عدم انجام خدمات از سوی آن رژیمها شده بود.
رحیمی با اشاره به توانمندیها ، ظرفیتها و استعدادهای فراوان کهگیلویه وبویراحمد در حوزه های مختلف گفت: این استان با داشتن 22درصد تولید نفت کشور هم اکنون بر بام نفت ایران قرار دارد ، بیش از دوهزار گونه گیاهی و دارویی در این استان است ، بیش از یک میلیون جنگل را در خود جای داده و بیشترین حضور در جنگ هشت ساله را به نسبت جمعیت خود داشته است.
وی گفت: لازم است که دولتمردان و مقامات بلند پایه کشور این استان را با توجه به داشته ها و قابلیتهای ارزشمند آن بشناساند و بر اساس جمعیت و مساحت آن توزیع اعتبارات نکنند.
استاندار سابق کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم ، به بیان برخی از اقدامات و تحولات انجام گرفته در طول دو سال و اندی که از مسوولیت تصدی مدیریت ارشد این استان را داشت اشاره کرد و افزود: با اطمینان راسخ اذعان می کنم که بهترین و ارزشمندترین دوران عمرم را در میان مردم غیور و قدرشناس این استان سپری کردم.
قوام نوذری افزود: قدرشناسی ، ولایتمداری ، ادب ، صداقت ،غیرت ، پاکی و صفا و صمیمیت از ویژگیهای بارز مردم وفادار و انقلابی استان کهگیلویه وبویراحمد بوده است.
وی بیان کرد: بر اساس شناختی که از قبل نسبت به این استان داشتم و بررسی های کارشناسانه ای که از ظرفیتها ، موقعیتها و داشته های گوناگون این استان انجام دادیم توسعه همه جانبه آن را در شش محور تهیه و تدوین کردیم .
نوذری اظهار داشت: آب به عنوان الفبای آبادانی و محور اصلی توسعه این استان ، کشاورزی و ایجاد اشتغال و سلامت در آمدی ، تمرکز بر روی توسعه روستایی ، تاکید بر جذب سرمایه گذاری در حوزه های مختلف ، نهضت مسجد سازی و مسجد محوری ، تاکید بر کارها و امورات فرهنگی و تقویت فرهنگ و ارزشهای متعالی فرهنگی و بومی استان از جمله شاخصها و پارامترهای توسعه ای استان در همان شروع کار بوده است.
وی ، همایش سرمایه گذاری استان در سال گذشته ، شروع و شتاب در اجرای طرح مسکن مهر ، افتتاح جاده ملی یاسوج -بابامیدان ، تاکید بر اشتغال زایی و مقالبه با بحران بیکاری ، تاکید بر رفع مسایل و مشکلات مختلف مردم و حضور در متن مردم روستاها ، دعوت از خبرنگاران رسانه های جمعی کشور و حضور منظم و مستمر بازنشستگان کشور در قالب تورهای گردشگری جهت معرفی هر چه بیشتر و بهتر ظرفیتها و توانمندیهای گردشگری استان و انجام موفق سفرهای استانی هیات دولت به استان را از جمله اقدامات اساسی و مهم طی دوران تصدی بیش از دو ساله و نیم خود در این استان عنوان کرد.
نوذری ، اجرای طرح مسکن مهر بخصوص در شهر یاسوج را که تا قبل از سال 87 جزو استانهای آخر کشور محسوب می شد را از جمله اقدامات اساسی خود عنوان کرد و افزود: هم اکنون 20 هزار واحد مسکن مهر با میزان پیشرفت فیزیکی 70درصدی در سطح شهرهای استان در حال اجرا هستند.
وی ، از سفر مقام معظم رهبری در تاریخ 17 خرداماه سال 73 به کهگیلویه وبویراحمد به عنوان نقطه عطف تحول و توسعه این استان یاد کرد و گفت: مردم قدرشناس و ولایتمدار این استان نباید به هیچ وجه این سفر تاریخی و پربرکت را فراموش کنند.
استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری دولت و سایر مدیران و مسوولان اجرایی استان و انجام خدمات ارزنده و اساسی موجبات خوشحالی و رضایتمندی مردم غیور و ولایتمدار این استان را فراهم کنیم و شرمنده این مردم و حسن اعتماد دولت نشویم.
اکبر نیکزاد با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی امروز در مسیر ترقی و پیشرفت همه جانبه خود در حال گذر است افزود: باید همه تلاش و برنامه های خود را در سطح ملی و استانی جهت رسیدن به اهداف و چشم انداز توسعه در افق 1404 تنظیم کنیم.
وی بیان کرد: بی شک با انسجام ، همدلی و یک صدا روند توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را شتاب خواهیم بخشید.
نیکزاد، با اشاره به اینکه ، فرصت خدمتگذاری برای مسوولان محدود است گفت: باید تمام توان خود را صرف خدمت بی منت و خالصانه به مردم کنیم و از اختلافات و دودستگی ها به طور جد پرهیز کرد.