اخبار گچساران

با آسفالت 8 کیلومتر راه روستایی؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٠
 
             پرونده آسفالت راه روستایی گچساران بسته می‌شود
رئیس اداره راه و ترابری گچساران گفت: با اختصاص اعتبار در کمیته‌ برنامه‌ریزی و با آسفالته‌شدن هشت کیلومتر راه روستایی، همه راه‌های روستایی این شهرستان آسفالته می‌شوند.فرامرز انصاری امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: در حال حاضر تمام روستاهای بالای 25 خانوار گچساران از راه آسفالته مناسب برخوردار هستند. وی از آغاز عملیات آسفالت راه هفت روستا در گچساران خبر داد و گفت: با پایان ‌یافتن آسفالت راه این روستاها، تمام روستاهای زیر 25 خانوار گچساران نیز دارای راه آسفالته می‌شوند. انصاری افزود: این پروژه‌ها از جمله پروژه‌های جدید اداره راه و ترابری گچساران بوده که تا پایان سال 90 به بهره‌برداری می‌رسند.
وی با اشاره به انجام زیرسازی و پیشرفت‌کاری بالای 60 درصد این پروژه‌ها عنوان داشت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها توسط اداره راه‌ و ترابری آغاز و انجام گرفته که از این پس و با اختصاص ‌یافتن اعتبار لازم در کمیته برنامه‌ریزی گچساران، روند اجرایی پروژه‌ها شتاب می‌گیرد. انصاری از آغاز عملیات اجرایی پروژه انجیرسیاه به آب‌توت خبر داد و ابراز داشت: پروژه راه ارتباطی دو روستای انجیرسیاه و آب‌توت یکی از پروژه‌های مهم در دست اقدام و اجرا است. رئیس اداره راه و ترابری گچساران خاطرنشان کرد: تاکنون برای ارتباط روستاهای انجیرسیاه و آب‌توت باید از از مسیر اصلی تردد می‌شد که آسفالت این مسیر ضمن افزایش ایمنی تردد وسائط نقلیه و کاهش آمار تصادفات، مسیر ارتباطی دو روستا را بیش از 25 کیلومتر کاهش می‌دهد. انصاری با اشاره به قرارگرفتن 10 دهانه پل کوچک و بزرگ در این پروژه، میزان حجم ریالی پروژه را افزون بر 8 میلیارد ریال عنوان کرد.
وی به پروژه راه روستایی جهادآباد، شیخ‌خواجه به بیزگه، هفت‌چشمه و محور فرعی گچساران به باباکلان به عنوان دیگر پروژه‌های در دست اقدام و اجرای اداره راه‌ و ترابری گچساران اشاره کرد. انصاری اعتبار در نظر گرفته ‌شده برای اجرا و تکمیل این 4 پروژه‌ را افزون بر 3 میلیارد ریال عنوان و زمان بهره‌برداری از این پروژه‌ها را پایان سال 90 اعلام کرد. رئیس اداره راه و ترابری گچساران با اشاره به فعالیت‌های این اداره در زمینه احداث، بهسازی و آسفالت راه‌ها، خاطرنشان کرد: توجه به روستاها در اولویت برنامه‌ها و طرح‌های فقرزدایی و رفع محرومیت قرار دارد. انصاری افزود: برای اثربخشی طرح‌های حمایتی و خدمات‌رسانی مؤثر به فقرا و محرومان روستایی، این طرح‌ها باید در چارچوب برنامه‌های توسعه یکپارچه روستایی اجرا شوند.
وی خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به روستاییان را در راستای عدالت اجتماعی و توسعه یکپارچه و پایدار، مهم و ضروری دانست.
انصاری با اشاره به نقش مهم توسعه روستایی در رفع محرومیت تصریح کرد: از آنجا که این اقدام باید منسجم، مؤثر و هماهنگ باشد، لازم است در چارچوب برنامه‌های توسعه روستایی قرار گیرد.
وی بیان داشت: توسعه راه‌های روستایی در گچساران، باعث تسهیل خدمات‌رسانی در بخش‌های بهداشت، آموزش، ارتباطات، گردشگری و خدماتی شده است.
رئیس اداره راه و ترابری گچساران، ایجاد و بهسازی راه‌های ارتباطی و تلاش برای ساخت پل و جاده‌های فرعی و اصلی را از اقدامات این اداره در راستای توسعه راه‌های ارتباطی عنوان کرد و افزود: با تلاش دولت عدالت‌محور اکنون همه راه‌های ارتباطی روستاهای گچساران ساخته و دسترسی ساکنان آن‌ها به امکانات شهری آسان شده است.