اخبار گچساران

بخشدار مرکزی گچساران اعلام کرد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

             برگزاری باشکوه جشن نیمه شعبان در روستاهای گچساران

بخشدار مرکزی گچساران گفت: امسال روستاییان گچسارانی نیمه شعبان را باشکوه برگزار می‌کنند. یحیی ذبیحی امروز در گفت‌و‌گوی در گچساران اظهار داشت: تعمیق باورهای دینی نسل‌ها و اقشار مختلف مردم یک وظیفه و مأموریت بسیار مهم بوده که باید برای تقویت آن بیش از پیش تلاش شود. وی با تأکید بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی در عرصه آسیب‌شناسی، جریان شناسی و توجیه مهدویت در زمینه نقشه‌های دشمنان مهدویت، نحله‌ها، فرقه‌ها و جریانات ضد مهدویت و آشنا کردن هرچه بیشتر جامعه با نقشه‌های دشمنان را امری ضروری دانست. ذبیحی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی اساس کار کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بوده و با اشاره به دسترسی کم روستاییان به وسایل ارتباط جمعی، بر انجام برنامه‌های فرهنگی زیربنایی توسط دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها و مسئولان کانون‌ها فرهنگی مساجد تأکید کرد.بخشدار مرکزی گچساران با اشاره به ضرورت اجرای هر چه با شکوه‌تر ویژه برنامه‌های نیمه شعبان در روستاها بیان داشت: امسال در تمام روستاهای دارای شورا و یا دهیاری در گچساران، علاوه بر آذین‌بندی معابر، خیابان‌ها، میادین، مساجد، خانه‌ها و برپاکردن خیمه در نقاط مختلف روستایی، جشن‌های خودجوش مردمی باشکوهی در نیمه شعبان برگزار می‌شود. ذبیحی ابراز داشت: با هماهنگی با دهیاران، از روستاییان برای همکاری در برپایی این جشن‌ها دعوت به‌عمل آمده است.
وی گفت: فرهنگ مهدویت بسیار مهم و مورد توجه بوده و برای گسترش آن، همه باید احساس تکلیف کنند. ذبیحی تصریح کرد: در مسیر گسترش فرهنگ مهدویت و انتظار در بین نسل‌های مختلف و به‌ویژه در میان جوانان، استفاده از ابزارهای فرهنگی، هنری و تبلیغی و بهره‌گیری از ظرفیت علما و روحانیون باید مورد توجه قرار گیرد.
بخشدار مرکزی گچساران با اشاره به اعزام روحانیون، سخنرانان و مداحان به مراکز دهستان‌ها عنوان داشت: مهدویت از بحث امامت جدا نبوده و زمانی که نیاز به امام را بپذیریم، نیاز به حکومت و امامت حضرت مهدی (عج) نیز برای ما مشخص می‌شود.
ذبیحی تحقق اراده الهی و برآوردن آرزوی اهل‌بیت را یکی از مهم‌ترین پیام‌های ظهور دانست و افزود: عبودیت، تقوی، شجاعت از نشانه‌های امام زمان (عج) است.
وی خاطرنشان کرد: روستاییان مؤمن و عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت گچساران نیز مانند دیگر اقشار مردم، با پرپایی آیین‌های جشن و شادی و چراغانی کردن منازل و کوچه و خیابان‌ها، به پیشواز نیمه شعبان رفته‌اند.
وی از اعزام روحانی و سخنران و مداح به دهستان‌های امام‌زاده جعفر (ع)، بی‌بی‌‌حکیمه (س)، بویراحمد گرمسیری و لیشتر خبر داد و از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا همراه با مردم در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تلاش کنند.
بخشدار مرکزی گچساران، شرکت اقشار مختلف مردم در برگزاری جشن‌های نیمه‌ شعبان را ضروری دانست و ابراز داشت: انسان منتظر باید در زندگی فردی و اجتماعی، طرح راه‌بردی و نقشه داشته و بر این اساس حرکت کند و خود و محیط اطرافش را آماده سازد. ذبیحی تصریح کرد: هر انقلابی که دوره انتظار و آماده‌سازی نداشته باشد و بر اساس جو، محیط و جریان حاکم حرکت نماید، در همان گام‌های اول با مشکلات و ابهام‌های زیادی مواجه می‌شود. وی از برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان در روستای سرآب‌ننیز گچساران خبر داد و افزود: در این روستا جشن بزرگی توسط دهیاری روستای سرآب‌ننیز و با همکاری مردم این روستا با حضور فرماندار گچساران و مسئولان ادارات و نهادهای گچساران برگزار می‌شود.