اخبار گچساران

رئیس تربیت‌بدنی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 

افزایش 10 درصدی ورزشکاران ملی‌پوش گچسارانی

رئیس تربیت‌ بدنی گچساران گفت: تعداد دعوت‌شدگان به تیم ملی در گچساران امسال به نسبت سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است. اسماعیل پناه‌‌‌‌پوری امروز در گفت‌و‌گو ی  در گچساران اظهار داشت: اداره تربیت‌بدنی گچساران با افزایش اماکن ورزشی برای دسترسی آسان به این اماکن، سعی در افزایش و بهبود وضعیت کمی و کیفی فضای ورزش در این شهرستان دارد. پناه‌‌‌‌‌پوری استعدادیابی در رشته‌های مختلف ورزشی را یکی از برنامه‌های مهم ورزش گچساران عنوان کرد و افزود: استفاده از توانمندی بخش خصوصی و همچنن همراهی خانواده‌ها در توسعه ورزش تأثیرگذار بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: کارکرد تعلیم و تربیتی تربیت بدنی و ورزش در طول تاریخ زندگانی بشر متمدن همواره با او همراه بوده و در تمامی تمدن‌های گذشته از آن بهره‌برداری فراوانی شده است. رئیس اداره تربیت‌بدنی گچساران تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت گسترش ورزش در جامعه، توسعه ارزش‌های تربیتی و پرورش افراد سالم به لحاظ جسمی و روحی بوده که در درجه اهمیت بیشتری قرار دارد.
پناه‌‌‌‌پوری خاطرنشان کرد: به طور کلی ورزش در تمام دوران زندگی انسان‌ها حائز اهمیت بوده ولی چون مبنای تربیت جسمی و روحی در سنین جوانی گذاشته می‌شود، باید اهمیت بیشتری در این دوران برای ورزش قائل شد.
وی افزود: بسیاری از خصوصیات دوران جوانی نیز از قبیل عدم ثبات، بی‌حوصلگی، تخیلات و بسیاری روحیات دیگر نیز به وسیله ورزش قابل اصلاح و تعدیل است.
رئیس تربیت‌بدنی گچساران با بیان اینکه در گچساران بالغ بر 15 هزار ورزشکار فعال وجود دارد، ابراز داشت: در گچساران 10 هزار ورزشکار در بخش آقایان و 5 هزار ورزشکار نیز در بخش بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی فعال هستند.
پناه‌‌‌‌‌‌‌پوری عنوان داشت: 10 هزار نفر از این ورزشکاران زیر پوشش بیمه ورزشی بوده که در صورت مصدومیت، تا سقف 50 میلیون ریال کمک مالی به آنها پرداخت می‌شود.
وی گفت: امسال بیش از 42 ورزشکار در رشته‌های مختلف به اردوی تیم‌های ملی دعوت شده که از این تعداد 28 نفر در بخش آقایان و 14 نفر در بخش بانوان بوده است.
پناه‌‌‌‌‌پوری ادامه داد: آمار دعوت‌شدگان به اردوی تیم‌های ملی نسبت به سال گذشته بیش از 10 درصد افزایش داشته است.
وی بیشترین دعوت‌شدگان به تیم ملی را در بخش آقایان در رشته‌های واترپلو، هاکی، هندبال و در قسمت بانوان در رشته‌های هندبال، هاکی و اسکیت عنوان کرد.
پناهپوری ابراز داشت: ورزش هاکی در سال جاری یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی کشوری در بخش آقایان و بانوان داشته است.
این مقام ورزشی گچساران با بیان اینکه هم‌اکنون 60 هیئت ورزشی در این شهرستان فعال است، ابراز داشت: از این تعداد 37 هیئت ورزشی در قسمت آقایان و 23 هیئت ورزشی در قسمت بانوان دایر است.
به گفته وی، هم‌اکنون 11 سالن ورزشی چندمنظوره، دو استخر سرپوشیده شنا، سه چمن فوتبال و یک زمین چمن مصنوعی هاکی در گچساران و 50 زمین خاکی فوتبال در روستاها در اختیار ورزشکاران و ورزش‌دوستان گچساران و روستاهای اطراف قرار دارد.
پناهپوری بیان داشت: دو سالن ورزشی چندمنظوره و یک سالن ورزشی زورخانه‌ای با 98 درصد پشرفت کاری و اعتباری افزون بر 2 میلیارد ریال نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: بیش از 500 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه‌ها لازم است.
رئیس تربیت‌بدنی گچساران نداشتن انشعاب برق را مهم‌ترین دلیل به بهره‌برداری نرسیدن این پروژه‌ها عنوان کرد.
پناهپوری ابراز داشت: دو زمین خاکی فوتبال در روستاهای سرآب‌ننیز و مردان معصوم با اعتباری افزون بر 120 میلیون ریال و با پیشرفت‌کاری 80 درصد در حال ساخت است.
وی با اشاره به پیشرفت‌کاری 50 درصدی ساختمان شطرنج گچساران افزود: این ساختمان با اعتبار 250 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های در دست ساخت تربیت‌بدنی گچساران است.