اخبار گچساران

درآمد بقاع متبرکه گچساران جوابگو طرح های عمرانی این اماکن مذهبی نیست
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٢
 
رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران گفت: درآمد اماکن متبرکه این شهرستان جوابگوی رفع مشکلات آنها از جمله کارهای عمرانی و توسعه زیر ساخت ها نیست.
آلاکس نجیبی فر'روز چهارشنبه در گفت گو ی افزود: 85 بقعه متبرکه در شهرستان های گچساران و باشت قرار دارد که از این تعداد 40 بقعه در گچساران و مابقی در شهرستان باشت می باشند.
وی، میزان درآمد سالانه اماکن متبرکه این منطقه را چهار میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان سه میلیارد و 700 میلیون ریال متعلق به حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) می باشد.
نجیبی فر، با اشاره به اینکه حرم بی بی حکیمه(س) عظیم ترین قطب فرهنگی می باشد ابراز داشت: نزولات این بقعه متبرکه جوابگوی ساخت و ساز و امکانات این مکان مذهبی که سالانه پذیرای صدها هزار زائر داخلی و خارجی است نیست.
وی از بیمه شدن 14نفر از خادمان تعداد از امامزادگان شهرستان گچساران خبر داد و گفت : با تمهیدات اندیشیده شده تا پایان سالجاری تمام خادمان واجد شرایط بیمه تامین اجتماعی خواهند شد .
نجیبی فر، تصریح کرد: با همکاری اداره راه و ترابری تمام مسیرهای منتهی به امامزادگان این شهرستان آسفالت شده است .
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گچساران تاکید کرد: در دوران دولت نهم و دهم در تأمین امکانات رفاهی زائران، طرح های فرهنگی و عمرانی کارهای بسیار ارزنده ای انجام داده است.