اخبار گچساران

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 
           تفرقه‌افکنی در شان رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد نیست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از مطبوعات و رسانه‌های این استان خواست تا با پرهیز از هرگونه تفرقه‌افکنی، تنها به اتحاد و انسجام در استان بیندیشند.
امین کمالوندی  در جمع خبرنگاران در گچساران اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت در رابطه با ایجاد دولت الکترونیک و دولت بدون کاغذ، شبکه اینترانت داخلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتوماسیون اداری با اتصال شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد به شبکه یک‌پارچه استان افتتاح شد. وی از راه‌اندازی رسمی این سیستم در نیمه‌شعبان و با حضور مسئولان کشوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و اعتباری ریالی این سیستم را افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد.
کمالوندی گفت: دارا بودن نرم افزارهای مالی حقوق و دستمزد، ورود و خروج پرسنلی، اموال و بایگانی، جمع‌آوری بودجه از جمله امکانات این سیستم است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها و سایت‌های استانی در ایجاد التهاب در جامعه تأکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله)، ایجاد وحدت و یکپارچگی از رسالت‌های اصلی مطبوعات و رسانه‌ها بوده و رسانه‌ها نباید ایجاد التهاب را جایگزین نقد منصفانه کنند.
کمالوندی وحدت و همدلی را رمز موفقیت و پیشرفت دانست و تفرقه میان شیعه و سنی را از نقشه‌های شوم اسرائیل و دشمنان نظام و اسلام عنوان کرد.
وی بدون اشاره به نام سایت و رسانه‌ای در این زمینه افزود: رسانه‌ها باید به‌دور از انگیزه‌های شخصی و سیاسی نقد منصفانه از مدیران و مسئولان را در دستور کار خود قرار داده و به‌این ترتیب آستانه تحمل مدیران در مقابل نقد بالا برند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه نقد منصفانه مدیران، نقد و انتقاد منصفانه از مدیران را سبب شناخته‌شدن نقاط ضعف دستگاه‌های اجرایی دانست و از خبرنگاران خواست تا از بیان مسائل تفرقه‌افکن در میان مدیران بپرهیزند.
کمالوندی دامن زدن موضوعات سردسیری و گرمسیری را یکی از مسائل تفرقه‌افکن در کهگیلویه و بویراحمد دانست و آن را موجب عدم پیشرفت استان ذکر کرد.
وی تصریح کرد: همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی دلسوزان نظام بوده و برای ارائه خدمت به مردم تلاش می‌کنند و رسانه‌ها و مردم نباید با بیان سردسیری و یا گرمسیری بودن مدیر، تلاش و زحمت او را زیر سؤال ببرند.
این مقام فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از فعال‌شدن خانه مطبوعات تا ماه‌های آینده خبر داد و راه‌اندازی خانه مطبوعات را گامی مهم در مسیر برطرف ‌شدن مشکلات خبرنگاران عنوان کرد.
کمالوندی بیان کرد: برای بالابردن آگاهی و معلومات خبرنگاران و آشنایی هرچه بیشتر آنان با قوانین مربوط به خبرنگاری، مسابقه قانون مطبوعات در اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
وی ضمن دعوت از همه خبرنگاران برای شرکت در این مسابقه بیان کرد: این مسابقه روز 16 مرداد برگزار شده و به دو نفر از برگزیدگان، جوایز نفیسی اهدا می‌شود.