اخبار گچساران

به‌همت کانون بسیج جوانان صورت می‌گیرد؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٥
 
                برگزاری کلاس‌های ‌ساخت ربات در گچساران.
 
مدیر کانون بسیج جوانان گچساران گفت: برای نخستین‌بار در گچساران کلاس‌های عملی آموزش ساخت ربات ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود .
 
بیژن بهروزی امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: آموزش ساخت ربات در چهار دوره با در نظرگرفتن اصول روانشناسی و آموزشی برای دانش‌آموزان طراحی شده است.
وی افزود: در این دوره‌ها دانش‌آموزان با الکترونیک، مکانیک و برنامه‌نویسی در حد مقدماتی آشنا شده و با یادگیری مطالب ساده و نوین در هر دوره رباتی با قابلیت‌های متفاوت می‌سازند.
بهروزی ادامه داد: دانش‌آموزان در دوره اول رباط جنگ‌جو، دوره دوم رباط فوتبالیست و دوره سوم ربات‌های تعقیب خط، تعقیب نور و حل ماز را یاد می‌گیرند.
وی از برگزاری رشته‌های ورزشی ووشو، ژیمناستیک و آموزش کامپیوتر، چاپ بر روی پارچه و نقاشی روی شیشه در کانون بسیج گچساران خبر داد.
مدیر کانون بسیج جوانان گچساران گفت: در طرح ثبت‌نام تابستانه کانون بسیج در بخش بانوان، بیش از 800 نفر و در بخش آقایان افزون بر 700 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
بهروزی با اشاره به اینکه خانواده‌های سپاه پاسداران برای شرکت در این کلاس‌ها نیازی به پرداخت هزینه ندارند، افزود: خانواده‌های شهدا، افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز از پرداخت هزینه معاف و مبلغ مورد نظر از طرف اداره حمایتی پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: به افرادی که خود و یا خانواده‌هایشان دارای کارت عضویت فعال بسیج بوده، از 15 تا 25 درصد و افراد بی‌بضاعت 50 درصد تخفیف داده می‌شود.
بهروزی کلاس‌های ویژه خواهران را بالغ بر 40 رشته عنوان کرد و ادامه داد: کلاس‌های علمی و ورزشی، هنری از جمله کلاس‌های ارائه ‌شده در طول سال و طرح تابستانه نشاط تعالی کانون بسیج گچساران است.
وی خاطرنشان کرد: افراد در صورت داشتن کارت عضویت از طرف کانون بسیج جوانان می‌توانند به‌صورت رایگان از کتابخانه این کانون استفاده کنند.
این مقام سپاه گچساران با بیان اینکه کلاس‌های قرآن و مشاوره این کانون به‌صورت رایگان برگزار می‌شود، بیان کرد: مشاوره در زمینه مشکلات اجتماعی، تحصیلی و همچنین مشکلات جوانان در زمینه ازدواج به‌صورت هفتگی در کانون بسیج جوانان برگزار می‌شود.
بهروزی هدف از اجرای این طرح را تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله) درباره اوقات فراغت، فراهم‌آوردن زمینه‌های ارتقای اخلاقی، علمی و هنری برای نسل جوان عنوان کرد.
وی گفت: این کلاس‌ها و برنامه‌های تابستانی برای ارتقای سطح علمی و معنوی جوانان مناسب بوده و سبب تقویت مهارت و عزت نفس در شرکت‌کنندگان در این طرح می‌شود.
بهروزی تحقق تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی، حفظ انسجام بسیجیان در قالب برنامه‌های مختلف، فعال‌کردن پایگاه‌های مقاومت و کانون‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را از اولویت‌های اجرای این طرح برشمرد.
مدیر کانون بسیج گچساران با اشاره به خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط بسیجیان خاطرنشان کرد: بسیج از پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی برخوردار بوده و اگر سرمایه‌گذاری مناسبی انجام گیرد، بیش از پیش در مقابله با تهدیدهای استکبار جهانی و جنگ نرم به پیروزی‌های چشمگیری می‌رسد.
بهروزی بیان کرد: شرکت در این کلاس‌ها برای عموم جوانان و نوجوانان آزاد بوده و همه می‌توانند برای غنی‌سازی اوقات فراغت خود در این کلاس‌ها شرکت کنند.