اخبار گچساران

فرماندار گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٧
 
مدیون ایثارگری سربازان گمنام امام زمان هستیم
فرماندار گچساران با تقدیر از زحمات نیروهای امنیتی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان گفت: مدیون ایثارگری سربازان گمنام امام زمان هستیم. سیداکبر علیزاده در آیین جشن بزرگ نیمه شعبان در این شهرستان اظهار داشت: حکومت عدل الهی جهانی، نیازمند افکار جهان‌شمولی بوده که اندیشه ولایت‌مداری در رأس آن است.
وی عقیده به وجود مهدی موعود، امام زنده غایب را یک عقیده اسلامی دانست و آن‌ را از ارکان مذهب شیعه برشمرد. علیزاده افزود: مهدویت و منجی‌گرایی آرمانی بوده که در ادیان و مکاتب مختلف بشری به اشکال گوناگون آمده و درک ضرورت منجی و دوری او از چشمان بشری موجب گردیده تا دولت‌های استعماری همواره سعی در خنثی‌سازی فرهنگ اصیل مهدویت از طریق فرقه‌سازی با محوریت مهدوی و ایجاد تفرقه در میان مسلمانان کنند. وی ایجاد فرقه‌هایی با گرایش صوفیانه و با اندیشه تبری‌جویی از قبول تعهدات اجتماعی و آمیختن آن با آموزه‌های غیردینی و غیراسلامی به‌منظور گمراه ‌کردن اندیشه‌های واقعی و حقیقی به مهدویت را از جمله مشخصات فرقه‌های انحرافی مهدویت دانست. فرماندار گچساران بیان داشت: جماعتی برای اندوختن شهرت، ساز دیدار و تشرف و اجازه شفابخشی سر داده و عده‌ای دیگر در آشفته ‌بازار غفلت و بلای غیبت، نام امام زمان (عج) را وسیله تطهیر خویش ساخته تا در تنور قدرت‌طلبی نان اعتبار و مشروعیت به دست آورند. علیزاده ادامه داد: عده‌ای ذکر امام را به ‌خود اختصاص داده و بعضی غیبت خورشید امامت را بهانه گوشه‌نشینی و دوری از هرگونه تلاش اجتماعی و سیاسی کردند. وی افزودن لایه‌ای بر لایه‌های غفلت، بروز نوعی یأس در میان عموم مسلمانان و پدید آمدن شعار جدایی دین از سیاست را نتیجه رفتار و عملکرد بعضی از اعضای انجمن حجتیه عنوان کرد. این مقام اجرایی گچساران تصریح کرد: دکترین مهدویت، ارائه راه حلی الهی برای حل مشکلات بشر، رفع بحران‌های جهانی، عدم پیروی از قوانین افراط و تفریط و فرهنگ مادی‌گرایی و عدم رونق مظاهر فساد و شهوت ‌پرستی است. علیزاده با بیان اینکه روح انقلاب مهدی موعود عدالت‌خواهی بوده و عدالت‌پذیری تقوای مطلق است، ابراز داشت: دوری از مثلث شوم سوداگری سکولاریسم، نادیده گرفتن قوانین الهی و سست گرفتن مقررات اسلامی و نیز تبدیل شهر آلوده به سوداگری به شهر منتظران واقعی و عملی، زمینه‌ساز دولت عدالت‌گستر مهدی (عج) است. فرماندار گچساران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری روز میلاد امام زمان (عج) به‌عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) و با تبریک به تلاشگران این عرصه مقدس بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به لحاظ نه شرقی و نه غربی بودن و پیراستگی از روش‌های ضدبشری حکومت‌های استکباری، از جانب آمریکای جنایت‌کار و دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد تهاجم همه‌جانبه پیدا و پنهان قرار گرفته است.
علیزاده با اشاره به تلاش جبهه متحد ضدانقلاب و به‌کارگیری توان همه سازمان‌های جاسوسی این جبهه برای سرنگونی نظام اسلامی ایران ابراز داشت: استکبار جهانی به کمک سازمان‌های جاسوسی و خبره خود و با یاری اتاق‌های فکر دانش‌آموختگان عرصه سیاست و با استفاده از تکنولوژی روز هزاران پروژه براندازی را طراحی کرده‌اند.
این مقام مسئول در گچساران عنوان داشت: اگر توجه و نظر عنایت حضرت مهدی موعود (عج) بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نبود، یکی از آن توطئه‌ها برای براندازی این نظام کافی بود.
علیزاده خاطرنشان کرد: نظر رحمانی امام زمان (عج) به‌صورت عام، عنایت او از طریق مقام معظم رهبری(مدظله) به‌صورت خاص و نیز هوشیاری امت اسلامی یه‌ویژه فرزندان متعهد این امت در وزارت اطلاعات توانست نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کند.
وی گفت: در سه دهه اخیر یک چهره پنهان مبارزه در جهان شکل گرفت و آن مقابله کلیه نیروهای اطلاعاتی استکبار جهانی با نیروهای اطلاعاتی نظام اسلامی بوده که در این جنگ نابرابر، فرزندان امت اسلامی بر توطئه‌های دشمنان اسلام پیروز شده‌اند و به‌حق از جانب امام امت (ره)، عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) را کسب کردند.
فرماندار گچساران سربازی برای امام زمان (عج) را ارزشمندترین درجه افتخار برای انسان دانست و گمنامی این سربازان را همان شهرت و نام‌آوری آنان عنوان کرد.
علیزاده بیان داشت: همه کسانی که با امام و رهبری بیعت کرده‌اند و عمق توطئه‌های دشمن را می‌شناسند ارزش خدمات نیروهای اطلاعاتی را در کشف و خنثی‌سازی دسیسه‌ها و توطئه‌های داخلی و خارجی درک کرده و زحمات سربازان امام زمان را ارج می‌گذارند.
وی گفت: عدم شناخت چهره نورانی صاحب‌الزمان (عج) را اگر گم‌شدن از چشمان خود تلقی کنیم، عدم شناخت نیروهای اطلاعاتی یک ویژگی مشترکی ایجاد می‌کند که بیانگر این واقعیت است که گاهی ما از نعمت حضور تلاش واقعی و نظارت پیدا و پنهان انسان‌هایی بی‌بهره هستیم که سلامت و امنیت جان و مال ما را تضمین می‌کنند.