اخبار گچساران

رئیس تبلیغات اسلامی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۸
 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران از برگزاری گفتمان‌های دینی در موضوعات مختلف و در ارتباط با عرفان‌های انحرافی در این شهرستان خبر داد.حجت‌الاسلام سیدعبدالرحیم ملکوتی‌اصل امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: گفتمان‌های دینی در راستای ارتقای بصیرت جوانان و خنثی کردن تهاجم فرهنگی غرب و دشمنان نظام جمهوری اسلامی و مقابله و بیداری جوانان در برابر اهداف طراحان جنگ نرم برگزار می‌شود.
وی جنگ نرم، آسیب‌شناسی فرهنگ دینی، نحله‌های فکری و عرفان‌های انحرافی، حجاب و عفاف، جوانان و نماز را از جمله موضوعات این گفتمان عنوان کرد.
ملکوتی آشنایی با آسیب‌های اجتماعی، نقش ائمه در تعلیم و تربیت، آسیب‌شناسی فرهنگ دینی، زن و خانواده، جهاد اقتصادی را از دیگر موضوعات در نظر گرفته ‌شده برای گفتمان دینی در سال 90 برشمرد.
وی ادامه داد: برگزاری گفتمان‌های دینی و همایشی در سطح مدارس گچساران زمینه رشد و شکوفایی فکری و اخلاقی بیش از پیش جوانان و نوجوانان این شهرستان را فراهم می‌کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام ‌شده برای برگزاری بیش از 110 گفتمان دینی در سال 90 در گچساران خاطرنشان کرد: با برگزاری این گفتمان‌ها، سئوالات و شبهات دینی جوانان توسط کارشناسان مربوطه پاسخ داده می‌شود.
ملکوتی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت روحانیت و مساجد اتفاق افتاده و نیاز است روحانیون در نماز جماعت، پیوند و ارتباط خود را با جوانان و نوجوانان بیشتر کرده و در مساجد به تبلیغ چهره به چهره دین بپردازند.
وی حضور بیش از پیش روحانیون در مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها را ضروری دانست و از روحانیون خواست تا با مجهز کردن خود به علم روز در مدارس و مساجد حضور یافته و اندوخته‌های خود را با برگزاری نشست‌ها و گفتمان‌های دینی به دانش‌آموزان و نسل جوان القا کنند.
ملکوتی با اشاره به اهمیت برگزاری این گفتمان‌ها تصریح کرد: برگزاری گفتمان‌های دینی در بین جوانان در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد با موضوع‌های مختلف می‌تواند نقش به‌سزایی در ارتقای باورهای دینی و خودباوری داشته باشد.
وی با اشاره به نقش مهم زبان سخنران در انتقال مفاهیم، برقراری ارتباطات چهره به چهره برای انسان‌ها را مهم و این روش را برای رساندن پیام، حداکثر کارایی عنوان کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران برگزاری گفتمان‌های دینی را یکی از راه‌های مهم حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمنان با همه وجود برای ضربه‌زدن به ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کنند و تلاش برای حفظ این ارزش‌ها وظیفه و تکلیف است.
ملکوتی با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ایران ابراز داشت: جنگ نرم، هیجان‌ساز، جاذبه‌دار، تردیدآفرین، نمادساز و دلسرد کننده بوده و دشمن به تمام جوانب فعالیت‌های اثربخشی که برای مقابله با آثار مخرب آن صورت می‌گیرد، حمله می‌کند.
وی افزود: باید نوجوانان و جوانان را از جوانب مختلف جنگ نرم دشمنان آگاه کرده و برای مقابله با تهدیدات دشمنان از راه‌های مختلف وارد شد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران یکی از معضلات مهم و اساسی فرهنگی را وجود فرقه‌های ضاله و منحرف دانست و از اقدامات بسیار گسترده‌ رواج ‌دهندگان این فرقه‌ها برای سست‌ کردن اعتقادات ناب دینی و اسلامی مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان جامعه خبر داد.
ملکوتی بیان داشت: یکی از نکات مهم در این زمینه عدم آگاهی و آشنایی اقشار مختلف مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان نسبت به این فرقه‌ها و اصول و مبانی اعتقادی آن‌ها می‌باشد.
وی برگزاری جلسات گفتمان با اولویت آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی نسبت به این فرقه‌ها را یکی از مؤثرترین و بهترین راهکارهای کاربردی و عملی در این زمینه دانست.
ملکوتی از مسئولان فرهنگی و امنیتی خواست تا در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته و برنامه‌های مناسب و مفیدی را ارائه دهند.
وی عنوان داشت: در سال 89 بیش از 75 گفتمان دینی توسط اداره تبلیغات اسلامی گچساران در دانشگاه‌ها و مدارس این شهرستان برگزار شد و میانگین شرکت کنندگان در این گفتمان‌ها جوانان 20 ساله بودند.