اخبار گچساران

رئیس جمعیت هلال ‌احمر گچساران:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۸
 
نهضت پیشاهنگی، سازنده مدیران لایق آینده است

رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران با بیان اهداف تربیتی نهضت پیشاهنگی گفت: نهضت پیشاهنگی سازنده مدیران لایق آینده است.سید ابوالفتح بهنامیان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نهضت پیشاهنگان جمعیت هلال‌احمر این شهرستان بیان داشت: سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گچساران در حوزه خدمت‌رسانی و ارتقای مهارت‌های امداد‌رسانی و اجتماعی اعضای خود فعالیت دارد.
این مسئول ابراز داشت: نهضت پیشاهنگی فعالیتی است برای تربیت و توانمندسازی مدیران آینده کشور و این استان و خیزشی عمومی برای فتح قله‌های بالندگی با بهره‌گیری از مسیر مقدس و پرجاذبه امدادگری و خدمت‌رسانی به هم‌نوعان است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران تصریح کرد: مهم‌ترین منبع الگوهای تربیتی نهضت پیشاهنگان کتاب خدا و عترت پیامبر اکرم (ص) بوده که روح اخلاق و مهرورزی را در وجود جوانان زنده و احیا می‌کند.
این مسئول، چشم‌انداز این نهضت را روشن و امیدوار کننده دانست و افزود: انتظار می‌رود که با به کار بستن اهداف این طرح در میدان عمل، گامی اساسی برای تربیت جوانان و نوجوانان این شهرستان برداشته شود.
بهنامیان خاطرنشان کرد: این اعضا به‌صورت داوطلبانه برای انجام مأموریت‌های امدادی، عام‌المنفعه و بشر دوستانه به خیل داوطلبان میلیونی این نهاد خیریه و کمک‌رسان به محرومان و نیازمندان پیوسته‌اند.
وی توسعه مشارکت‌ جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مربوط به خود، تربیت و آموزش جوانان برای انجام فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه را از اولویت‌های مهم هلال‌احمر گچساران عنوان کرد.
بهنامیان نهضت پیشاهنگان جمعیت هلال‌احمر را یک رویکرد جدید تمرکز بر اصول کار تشکیلاتی با هدف ارتقای مهارت‌های مورد نیاز کارگروهی و بهره‌مندی از راهکارهای تربیتی حماسی عنوان کرد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران تصریح کرد: بدنه این سازمان که خود از جوانان خوش‌فکر، پرتلاش، ولایت‌مدار و دل‌آگاه شکل گرفته، با تمام وجود خصوصیات، نیازها و خواسته‌های نوجوانان و جوانان را درک کرده و بر آن آگاهی دارد.
وی اساسی‌ترین هدف در این نهضت پیشاهنگی را شکل‌ دادن هویت و روحیه پیشاهنگی در وجود اعضای نهضت عنوان کرد و این نهضت را یکی از بهترین روش‌ها و مکاتب تربیتی دانست.
در این مراسم، آئین افتتاح نهضت پیشاهنگی هلال‌احمر گچساران با همکاری حوزه مشاوران جوان فرمانداری گچساران برگزار شد.