اخبار گچساران

برای نخستین بار در جنوب کشور؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢٩
 
سیستم پزشکی از راه دور نفت گچساران افتتاح شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از افتتاح سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان صنعت نفت این شهرستان به عنوان نخستین مرکز در جنوب کشور خبر داد.غلامرضا پاکدل امروز در آیین افتتاح سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان گچساران در گفت‌وگو ی در این شهرستان اظهار داشت: گچساران به‌عنوان نخستین شهر جنوب کشور در میان شرکت‌های زیر مجموعه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور، سیستم پزشکی از راه دور را افتتاح و راه‌اندازی کرده ‌است.
وی عنوان کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با دارا ‌بودن بیش از 7 هزار پرسنل و با بیش از 400 کیلومتر طول جغرافیایی مناطق عملیاتی و بهره‌برداری، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شرکت‌ بهره‌بردار نفت و گاز کشور است.
پاکدل افزود: تولید 25 درصد نفت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و تأمین بیش از یک سوم نفت کشور، گچساران را در ردیف شهرهایی قرار داده که باید به آن توجه خاص شود. وی راه‌اندازی سیستم پزشکی از راه دور در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران را از ضروریات این شرکت عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این سیستم، کارکنان صنعت نفت گچساران در هر نقطه از محل کار و یا در خارج از محل کار با پزشک یا تیم پزشکی در یک مرکز بهداشتی و درمانی به‌صورت آنلاین ارتباط برقرار کرده و ویزیت و درمان می‌شوند. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت‌ و ‌گاز گچساران افزود: کارکنان صنعت نفت گچساران می‌توانند از طریق اینترنت و یا از طریق تیم پزشکی حاضر در منطقه و محل کار با تیم پزشکی مرکز درمانی در فاصله‌ای دورتر ارتباط برقرار کنند.
پاکدل بهبود مراقبت از بیمار، افزایش امکان دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی دور، دسترسی بهتر به پزشکان برای مشاوره، در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان برای هدایت معاینات خودکار، کاهش هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی در سطح جغرافیایی وسیع شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی را از جمله اهداف راه‌اندازی سیستم پزشکی از راه دور بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران عنوان کرد.
وی صرفه‌جویی در وقت، صرفه اقتصادی، سرعت و دقت در تشخیص، سلامت از راه دور و برقراری عدالت در سلامت را از جمله مزایای سیستم پزشکی از راه دور در مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت گچساران دانست.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ابراز داشت: از جمله اهداف پزشک از راه دور این سیستم شامل مشاوره از راه دور، آموزش الکترونیکی پایش از راه دور، جراحی از راه دور، درمان امراض پوستی از راه دور، آسیب‌شناسی از راه دور و درمان اختلالات شناختی از راه دور است. پاکدل بیان داشت: با راه‌اندازی این سیستم، بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران می‌تواند از طریق ویدئو کنفرانس با تمامی مراکز پزشکی ارتباط برقرار کند.