اخبار گچساران

رئیس اداره گاز گچساران خبر داد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٦
 

اتمام شبکه‌گذاری گاز روستای تلخاب‌شیرین در گچساران

 رئیس اداره گاز گچساران از اتمام شبکه‌گذاری گاز روستای تلخاب‌شیرین خبر داد و گفت: عملیات نصب انشعاب آن به‌زودی آغاز می‌شود .ناصر دلفریان صبح امروز در نشست هماهنگی طرح‌های عمرانی در گچساران اظهار داشت: با توجه به نصب و احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز برای روستای تلخاب‌شیرین، عملیات گازرسانی به این روستا با سرعت انجام شده که پس از نصب انشعابات، مردم این روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند. وی نصب انشعابات گاز طبیعی و یا تغییر ظرفیت متقاضیان در شهر و روستا را بستگی به ر دارا‌بودن شرایط فنی، ایمنی‌، ا‌قتصادی و امکانات از نظر شرکت گاز دانست. دلفر‌یان ابراز داشت: گاز‌رسانی به روستاهای ماهور باشت‌، پا‌کوه، جهاد‌آباد و کلاغ‌نشین نیز توسط پیمانکار آغاز شده که این پروژه‌ها نیز پیشرفت فیزیکی 100 درصدی دارند. وی مرحله بعد برای عملیات گاز‌رسانی به این روستاها را نیز شبکه‌گذاری و انشعاب‌گذاری عنوان کرد. رئیس اداره گاز گچساران با اشاره به اتمام 100 درصدی عملیات شبکه‌گذاری روستاهای چهاربیشه سفلی و آبکل از آغاز عملیات نصب انشعابات گاز این دو روستا خبر داد. دلفریان با اشاره به راه‌اندازی جایگاه پمپ گاز سی‌.ان‌.‌جی ولی‌عصر (عج)، و شبکه‌گذاری جایگاه سی‌.‌ان‌.‌جی کریمیان در دو ماهه اول سال 90 از جایگاه‌داران خواست تا با پرداخت به‌موقع گازبهای خود، با شرکت گاز گچساران همکاری لازم را داشته‌باشند. وی به وصل مجدد گاز پمپ گاز شهرداری اشاره کرد و بدهی این شهرداری به شرکت گاز را عامل قطع‌‌شدن گاز این جایگاه عنوان کرد.
دلفریان بیان داشت: شهرداری گچساران بدهی زیادی به شرکت گاز داشته و تاکنون بخش کمی از بدهی خود را پرداخت کرده است.
وی افزود: درآمدهای اداره گاز در زمینه امور عمرانی و گاز‌رسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی هزینه شده، پس ضروری است که ادارات و نهادها در پرداخت بهای گاز مصرفی خود همکاری لازم را داشته باشند.
رئیس اداره گاز گچساران ابراز داشت: به‌منظور مقاوم‌سازی شبکه گاز گچساران و کوی آب‌گرمو به‌زودی عملیات تعویض شبکه فرسوده در گچساران آغاز می‌‌شود.
دلفریان تهیه پکیج شبکه‌های پراکنده و حفره‌های خالی گچساران برای تعیین پیمانکار، تعویض افزون بر 4 هزار کنتور خراب در سیستم اندازه‌گیری مشترکان و نصب کنتور‌های سالم به‌خاطر دقت عمل بیشتر در محاسبه گاز بهای مشترکان و جمع‌آوری لوله هشت اینچ طولی در مسیر زیرگذر گچساران از شرق به غرب به طول 800 متر در بلوار ولی‌عصر (عج) را از دیگر اقدامات اداره گاز گچساران در سه‌ماهه اول سال جاری عنوان کرد.
وی با اشاره به روند گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی گچساران خاطرنشان کرد: در گچساران مشکلات زیادی در بحث گاز‌رسانی وجود دارد که عمده دلیل آن، کوهستانی بودن منطقه است.