اخبار گچساران

رئیس اداره بازرگانی گچساران خبر داد:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۸
 
                           برگزاری نمایشگاه ضیافت در گچساران
رئیس اداره بازرگانی گچساران از برگزاری نمایشگاه ضیافت به مناسبت ماه رمضان در این شهرستان خبر داد.رضا شریفی امروز در گفت‌و‌گو ی در گچساران اظهار داشت: نمایشگاه ضیافت به‌مناسبت ماه رمضان و به‌منظور تعدیل قیمت‌ها در این ماه در گچساران برگزار می‌شود. وی محل برگزاری نمایشگاه ضیافت گچساران را پارک نفت عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه از ابتدای ماه رمضان به‌مدت 30 روز برپا می‌شود.
شریفی ابراز داشت: در این نمایشگاه کالاهای مورد نیاز سبد خانوارها در ماه رمضان مانند مرغ و گوشت مرغ منجمد، گوشت قرمز، مواد لبنی و مواد غذایی مانند حبوبات، شکر، روغن، برنج و خرما عرضه میشود. وی با اشاره به تخفیف 15 درصدی کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه افزود: نمایشگاه ضیافت سبب کاهش و تعدیل قیمت‌ها در بازار و برابری عرضه و تقاضا در ماه رمضان می‌شود. شریفی بیان داشت: با برپایی 20 غرفه در این نمایشگاه مایحتاج و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با همکاری مجمع امور صنفی گچساران تأمین می‌شود. این مقام اقتصادی گچساران از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در گچساران خبر داد و گفت: این طرح از ابتدای ماه مبارک آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد. شریفی تصریح کرد: تمرکز و نظارت بیشتر و مداوم بر کالاهای مورد نیاز مردم در چرخه تقاضا و عرضه، یکی از اهداف مهم طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان است.وی تأکید کرد: در طی اجرای این طرح با واحدهای صنفی که بیش از 10 درصد افزایش قیمت کالا داشته باشند برخورد قانونی می‌شود.
شریفی یادآور شد: با توجه به نیاز بازار برخی از کالاها و خدمات به‌منظور نظارت بیشتر توسط بازرسان این اداره اولویت‌بندی شده است. وی افزود: در این ایام، نظارت‌های ویژه توسط اکیپ‌های بازرسی برروی کالا‌ها به ویژه مواد غذایی شامل اقلام لبنی، پروتئینی، میوه و سبزی، روغن نباتی، برنج، خرما و شیرینیهای مرسوم این ماه در دستور کار قرار می‌گیرد.رئیس اداره بازرگانی گچساران با تأکید بر افزایش تعداد نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ماه رمضان افزود: بازرسان حوزه نظارت بر کالای اصناف و اداره بازرگانی گچساران با بازرسی‌های مستمر و دقیق، از افزایش قیمت‌ها به هر نحوی جلوگیری می‌کنند.
شریفی افزود: بازار ماه مبارک رمضان در کنترل و نظارت دقیق بازرسان بوده و با متخلفان و اجحاف‌کنندگان به مصرف‌کنندگان به شدت برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
وی بازرسی از کالاهای اساسی و زولبیا و بامیه و روغن، گوشت قرمز و گوشت مرغ را در اولویت طرح نظارتی ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده از هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت‌ها در ماه رمضان جلوگیری می‌شود.
رئیس اداره بازرگانی گچساران بیان داشت: مردم در زمینه مبارزه با گران‌فروشی و برخورد جدی با متخلفان، موارد تخلف را به مأموران و بازرسان بازرگانی و مجمع امور صنفی اطلاع داده و موضوع را برای پیگیری با فرد خاطی به بازرسان این اداره اطلاع دهند.شریفی از مردم خواست تا در صورت مشاهده تخلفات کالا و تخلفاتی از قبیل گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار و عدم درج قیمت روی اجناس از سوی اصناف، مراتب را با شماره تلفن 124 ستاد خبری مستقر در واحد بازرسی اداره بازرگانی گچساران گزارش دهند.