اخبار گچساران

همزمان با فرارسیدن ماه رمضان:
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٠
 
طرح همای رحمت در گچساران اجرا می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر گچساران گفت: همزمان با فرارسیدن ماه رمضان، طرح همای رحمت در گچساران اجرا‌ می‌شود.سیدابوالفتح بهنامیان امروز اظهار داشت: طرح همای رحمت به‌منظور حمایت از فقرا و نیازمندان به‌مدت 30 شب در گچساران برگزار می‌شود. وی افزود: داوطلبان، خیرین، توانمندان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند کمک‌های نقدی و جنسی خود را به جمعیت هلال‌احمر گچساران تحویل دهند. رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران مواد غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، قند و شکر را از جمله اقلام در نظر گرفته شده برای بسته‌های غذایی طرح همای رحمت عنوان کرد.وی خرما، ماکارونی، چای، پنیر و گردو را از دیگر اقلام مورد استفاده در بسته‌های غذایی طرح همای رحمت برای توزیع در ماه رمضان برشمرد.
بهنامیان ابراز داشت: جمعیت هلال‌احمر گچساران به‌منظور زنده نگه داشتن سنت حسنه اطعام نیازمندان، دستگیری از مستمندان و ایتام، هم‌سفره شدن با نیازمندان و تأمین امنیت غذایی آنان اقدام به برگزاری طرح همای رحمت کرده است. بهنامیان از جمع‌آوری اقلام و بسته‌های مواد غذایی طرح همای رحمت با مشارکت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گچساران خبر داد و زمان توزیع این بسته‌ها را از اول ماه رمضان عنوان کرد. وی با اشاره به اجراشدن این طرح در راستای کمک به نیازمندان گفت: این بسته‌ها در ماه رمضان به خانواده‌های کم‌بضاعت و کم‌برخوردار داده می‌شود.
بهنامیان بیان داشت: هر داوطلب می‌تواند به هر میزان بسته‌های غذایی یک تا پنج نفره تهیه و در اختیار جمعیت هلال احمر گچساران قرار دهد.
وی با اشاره به مشارکت داوطلبان در توزیع بسته‌های غذایی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند ضمن خرید بسته‌های غذایی در معرفی افراد نیازمند به همراه آدرس آنان به جمعیت هلال احمر گچساران کمک کنند. رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران گفت: اقلام غذایی بسته‌های طرح همای رحمت در قالب خانواده‌های یک تا پنج نفره بسته‌بندی می‌شود. بهنامیان به برگزاری بیش از 10 سفره افطار در این ماه خبر داد و گفت: در سفره‌های افطار جمعیت هلال‌احمر گچساران افزون بر 600 نفر از فقرا و نیازمندان دعوت و اطعام می‌شوند. وی احیا و اجرای سنت اطعام فقرا را در سلامت انسان مؤثر دانست و از مردم خواست تا به‌صورت داوطلبانه در این طرح شرکت فعال داشته باشند.
بهنامیان با اشاره توزیع سبد غذایی بین خانواده‌های نیازمند شهری و روستایی ابراز داشت: این بسته‌ها که توسط خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر تهیه شده، به‌صورت شبانه و ناشناس به درب منازل نیازمندان فرستاده می‌شود. رئیس جمعیت هلال‌احمر گچساران خاطر نشان کرد: توزیع این سبد غذایی با حفظ شأن و منزلت افراد نیازمند که از اولویت‌های اصلی این طرح است، صورت خواهد گرفت. بهنامیان یادآور شد: با توجه به اینکه جمعیت هلال‌احمر حلقه واسطه‌ای بین نیازمندان و افراد خیر است، هلال احمر گچساران برای هفتمین سال پیاپی اقدام به اجرای طرح همای رحمت در این شهرستان کرده است.