اخبار گچساران

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٠
 

طرح تذکر لسانی در دستگاه های اجرایی شهرستان گچساران آغاز شد

فرماندار گچساران از آغاز طرح تذکر لسانی در نهادها و شرکت ‌های این شهرستان خبر داد و از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در اجرای صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر همکاری لازم را داشته باشند. سید 'اکبر علیزاده' همزمان با ماه مبارک رمضان در نشست هماهنگی اجرای طرح تذکر لسانی در گچساران افزود: اجرای طرح تذکر لسانی در قالب 11 مورد به ادارات این شهرستان ابلاغ شده است.
وی ، تفرقه ، ترک نماز ، بدحجابی و بی‌ حجابی ، رشوه ، بداخلاقی با ارباب‌ رجوع و رباخواری را از جمله مصادیق منکر دانست و گفت: کم‌ فروشی و کم‌ کاری ، اشاعه فحشا ، غیبت ، تهمت و توهین و پخش شایعات و اخبار دروغ نیز از دیگر موارد ابلاغی به ادارات برای اجرای طرح تذکر لسانی در گچساران است. وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان امسال طرح تذکر لسانی بصورت ملی در 30 شهرستان کشور بصورت نمادین برگزار می شود که گچساران جز شهرستان های منتخب است که از اجرای این طرح معنوی استقبال کرده است. علیزاده افزود: این طرح از دستگاه های اجرایی شهرستان آغاز شده و به تدریج به بازاریان و اصناف مختلف در گچساران انتقال می ‌یابد.
وی ، نظارت بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه موثر ارزیابی کرد و افزود: مدیران سازمان ‌ها با شرکت در این طرح سازنده دینی الگوی مناسبی برای اقشار جامعه خواهند شد. جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر گچساران افزود: اقامه نماز جماعت و شرکت در مراسم ‌ها و مناسبت ‌های مذهبی و اجتماعی ، برخورد مناسب با ارباب رجوع ، صداقت و وجدان کاری ، رعایت انصاف در برخورد با مراجعان و رعایت عدالت اجتماعی میان اقشار مختلف مردم از جمله مواردی بوده که باید در طرح تذکر لسانی مورد توجه قرار گیرد.