اخبار گچساران

عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی :
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳۱
 

 

۹۰ درصد نیروهای بیکار شهرستان گچساران جوانان اند

عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت : 90 درصد نیروهای بیکار شهرستان گچساران جوانان اند.
علی مراد جعفری  اظهار داشت:در مجموع بیش از 120 هزار نفر از جمعیت شهرستان گچساران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی می باشند اما متأسفانه بیش از 60 درصد کارگران مشغول در کارگاهها کارهای ساختمانی انبوه سازی وغیره تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نمی باشند که این مسئله آینده آنان را کاملا به مخاطره انداخته است.
نماینده شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ، محروم است ولی استعدادهای بالقوه ای دارد که سازمانها می تواند با سرمایه گذاری در ابعاد مختلف ،خدمات مطلوبی را به این منطقه ارایه کند .
عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : عملکرد سازمان تامین اجتماعی خوب است اما می توان بهتر از این نیز فعالیت کرد ، زیرا که محرومیت شهرستان و استان زیاد است .
وی گفت : همچنین سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی و دیگر دستگاه ها با توجه به استعدادهای موجود در استان سبب اشتغال زایی و کاهش بیکاری در استان می شود .
وی در پایان افزود : پالایشگاه گچساران و سد چم شیر از صنایع مهم شهرستان به شمار می روند که اشتغال زایی مناسبی نیز دارند از نظر صنعت توریسم نیز ، این استان یکی از استانهای کم نظیر است اما سرمایه گذاری مناسبی در استان صورت نگرفته است .