اخبار گچساران

ه همت بسیج سازندگی صورت پذیرفت؛
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٧
 
خدمات‌رسانی بهداشتی بسیج سازندگی در 20 روستای باشت

مسئول بسیج سازندگی شهرستان‌های باشت و گچساران گفت: بسیج سازندگی در سال‌جاری 20 روستای باشت را زیر پوشش خدمات بهداشتی خود قرار داده است.

رحیم محمدی امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های سازندگی باشت  در این شهرستان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: کارها و فعالیت‌های بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف افزایش چشم‌گیری داشته است. این مقام مسئول در بسیج شهرستان باشت، بهسازی و زیباسازی مدارس، فنی و حرفه‌ای، بهداشت و سلامت، تعمیرات اماکن مذهبی، جهاد کشاورزی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم را از مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت بسیج سازندگی در این شهرستان برشمرد. وی به اهداف فعالیت‌های بسیج سازندگی اشاره کرد و بیان داشت: تقویت فرهنگ کار و تلاش جوانان، بهره‌وری از توان بسیجیان، پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، استفاده از نیرو و توان جوانان برای سازندگی و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف بسیج سازندگی است.

* شرکت 250 بسیجی در طرح زیباسازی و بهسازی مدارس
محمدی تصریح کرد: در عرصه بهسازی و زیباسازی مدارس در شهرستان باشت، هفت مدرسه در قالب طرح هجرت 3 مرمت، زیباسازی، نقاشی و شعارنویسی شد.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان‌های باشت و گچساران با بیان این‌که در طرح هجرت 3 امسال 150 دانش‌آموز پسر و 100 دانش‌آموز دختر شرکت داشتند، اظهار داشت: در مجموع و در این طرح بیش از 3 هزار نفر روز کار انجام می‌شود.
وی بیان داشت: هم‌زمان بسیج فرهنگیان کلاس‌های آموزشی و مشاوره‌ای در اردوگاه‌های طرح هجرت 3 برای دانش‌آموزان برگزار کرد.

* بسیج سازندگی مساجد روستایی را تعمیر می‌کند
محمدی با اشاره به رسالت این نهاد در تامین سلامت روستاییان اظهار داشت: در حوزه بهداشت و سلامت از آغاز سال جاری تاکنون بیش از هفت تیم پزشکی شامل پزشک، پرستار و ماما با دارو و تجهیزات کامل و آمبولانس به روستاهای محروم شهرستان باشت اعزام شده و روستاییان را به‌صورت رایگان مداوا می‌کنند.
این مقام مسئول در بسیج سازندگی تصریح کرد: تیم‌های پزشکی بسیج سازندگی تاکنون بیش از یکهزار و 200 نفر را در 20 روستای شهرستان باشت به‌صورت رایگان مداوا کرده‌اند
وی افزود: بسیج سازندگی در عرصه فنی و حرفه‌ای دو کارگاه آموزش خیاطی در بوستان و باشت دایر کرده است.
مسئول بسیج سازندگی باشت به فعالیت بسیج سازندگی در احداث و مرمت اماکن مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: دو مسجد در روستاهای چالموره و سرآب‌بیز مرمت و یک مسجد در روستای بوسنگان با اعتبار 340 میلیون ریال در حال ساخت است.