اخبار گچساران

روز قدس، نماد دشمن‌شناسی و استکبارستیزی
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢
 

روز قدس در پیش است؛ روز همنوایی و همدلی با آرمان اسلام و مردم فلسطین؛ روز یکپارچگی و یکدلی مسلمانان؛ روز هوشیاری و اعلام آمادگی مردم ایران در ادامه مبارزه با استکبار و صهیونیسم جهانی. 

تردیدی ندارم که مسلمانان و حق‌طلبان و احرار عالم، امسال نیز با حضور پرشکوه و دشمن‌شکن خود، لرزه بر اندام حکام صهیونیست و دولت‌های استعمارگر غربی خواهند افکند و ما ایرانیان سرافراز نیز همچون گذشته با بینش عمیق دینی و سیاسی در این همایش بزرگ اسلامی شرکت خواهیم کرد و نمایشی بی‌نظیر از دشمن‌شناسی و تیزبینی خود را به نمایش خواهیم گذاشت. 

درباره ضرورت دشمن‌شناسی چند نکته را لازم به ذکر می‌دانم:

 ۱ـ دشمنان داخلی و خارجی اعتلای ایران و حاکمیت اسلام تلاش بسیاری کرده‌اند تا راهپیمایی عظیم روز قدس را تحت‌الشعاع اختلافات سیاسی داخلی قرار دهند و به جای مخابره‌ی یکپارچگی مسلمانان ایران، تفرقه و تنش را گزارش کنند و بدین ترتیب حمایت جهانی مسلمانان از مردم فلسطین را کمرنگ کنند!

 ۲ـ آمریکا و انگلیس و تشنگان و فریب‌خوردگان داخلی آنان (که این روزها خوب مزدوری می‌کنند) کوشیده‌اند تا در ادامه‌ی دشمنی و کارشکنی خود، شعارهای طرفداران خود را در حد اعلام مخالفت با سیاست‌های کشور پایین بیاورند و برخی طرفداران مغرض یا ناآگاه نیز جاهلانه این شعارها را تکرار می‌کنند و به سادگی، دشمنان حقیقی و قسم خورده‌ی اسلام و استقلال ایران را فراموش می‌کنند!

حذف شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» و سر دادن شعارهایی نظیر «مرگ بر چین» یا «مرگ بر روسیه» برنامه‌ی هدفمند دشمن و مزدوران و عاشقان داخلی آنان است تا در دشمن‌شناسی ملت ایران پارازیت ایجاد کنند!

۳ـ روز قدس، روز مبارزه با صهیونیسم و دولت جعلی اسرائیل و حامیان سیاسی و اقتصادی این غده‌ی سرطانی است. روز قدس، روز اعلام انزجار ملت‌های مسلمان از سیاست‌های توسعه‌طلبانه و ضد بشری دولت نژادپرست صهیونیستی و حامیانش است. روز قدس، روز نمایش وحدت، قدرت و عظمت ملت‌های مسلمان است بنابراین منطقی نیست در چنین روزی که ریشه در اعتقادات جهانی مسلمانان دارد اختلافات داخلی را به صحنه‌ی نمایش آورده و در صفوف یکپارچه‌ی مردم، خللی وارد کرد.

همچنین لازم است یکایک مردم هوشیار بوده و مراقب تحرکات مذبوحانه‌ی فریب‌خوردگان و آشوب‌طلبان و ایادی استکبار باشند و هدف اصلی از تعیین روز قدس توسط حضرت روح‌الله(ره) را فراموش نکنند.

سخن آخر اینکه معتقدم مردم آگاه ایران، همچون گذشته دشمنان خود را ناامید و منکوب خواهند کرد و با حضور بی‌نظیر خود، زخمی عمیق بر پیکر مجروح رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانانش وارد خواهند ساخت و اجازه نخواهند داد تا در وحدت ملی و انسجام اسلامی‌شان خدشه‌ای ایجاد شود.