اخبار گچساران

مسوول آبفای شهری: شهر گچساران با کمبود آب آشامیدنی مواجه نمی‌شود
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ٤:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٧
 

رییس اداره آب و فاضلاب شهری گچساران گفت: با وجود بروز پدیده خشکسالی در منطقه ، شهر گچساران در تابستان امسال با کمبود آب شرب رو به رو نمی- شود و کمترین قطعی آب در این شهر رخ می‌دهد.

فرزاد کرمی افزود: آب شرب گچساران از چاههای دشت امامزاده جعفر در شرق این شهر تامین می‌شود و بررسی ها نشان می‌دهد مشکل کمبود آب وجود نخواهد داشت. وی سرانه مصرف آب آشامیدنی در شهر گچساران را ‪ ۱۸۰‬لیتر در شبانه روز ذکر کرد وادامه داد: این مقدار ، ‪ ۳۰‬لیتر بیشتر از میزان استاندارد کشوری است و احتمال افزایش آن در تابستان وجود دارد.

وی از شهروندان گچساران خواست در مصرف آب آشامیدنی تا حد امکان صرفه جویی کنند تا در تابستان امسال با کمبود آب شرب مواجه نشوند. کرمی گفت: با هدف سالم بودن آب مصرفی مردم گچساران،برروی دو مخزن ذخیره آب این شهر دستگاه کلرزنی نصب شده که ‪ ۲۴‬ساعته عملیات تزریق کلر به روش اتوماتیک در مخازن صورت می‌گیرد.

وی تعداد مشترکین آب شرب شهر گچساران را ‪ ۱۹‬هزار و ‪ ۳۰‬مشترک با بیش از ‪ ۷۰‬هزار نفر جمعیت زیر پوشش ذکر کرد. وی بیان کرد که بدلیل قدیمی بودن شبکه آبرسانی و پوسیدگی لوله ها، هم اینک ‪ ۶۰‬درصد خطوط آبرسانی به گچساران معیوب است. او افزود: برای ترمیم و اصلاح شبکه آبرسانی شهر گچساران به ‪ ۵۰‬میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گفته وی، ‪ ۳۵‬هزار نفر از جمعیت گچساران زیر پوشش خطوط معیوب آبرسانی قرار دارند. شهرستان نفت خیزگچساران با حدود ‪ ۱۴۰‬هزارنفرجمعیت درجنوب‌استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد