اخبار گچساران

فرماندار گچساران: گچساران اقتصادی‌ترین شهرستان جنوب کشور است
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٢
 

فرماندار گچساران گفت: وجود ذخایر عظیم نفت و گاز به همراه پتانسیل‌های کشاورزی،آب وگردشگری،گچساران را به اقتصادی‌ترین شهرستان جنوب کشور تبدیل کرده‌است. منوچهرحبیبی،یکشنبه در همایش ملی نفت ، گاز و پتروشیمی در دانشگاه آزاد گچساران افزود:این ویژگی‌ها به همراه قرار گرفتن در مسیر مهم ارتباطی شرق به جنوب کشور ، گچساران را به منطقه‌ای راهبردی در ایران تبدیل کرده است.

روزانه بیش از ‪ ۷۵۰هزار بشکه نفت ویک هزار و ‪ ۴۰۰میلیون فوت گازاز منابع نفتی حوزه گچساران تولید می‌شود. وی در ادامه افزود:از همایش نفت و گاز و پتروشیمی انتظار می‌رود ارتباط علمی عمیقی بین صنعت نفت و مراکز علمی و پژوهشی برقرار کرده و راهکارهای منطقی برای تصمیم‌گیری کلان پیش روی مسوولان قرار دهد. او اظهار امیدواری کرد برگزاری همایش نفت در گچساران فرصت مناسبی برای بیان توانمندی‌های اقتصادی منطقه باشد. حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود ، گفت: نفت یک صنعت پایدار و دایمی نیست چرا که به اعتقاد کارشناسان این ثروت روزی به پایان می‌رسد و باید به دنبال انرژی پایدار از جمله انرژی هسته‌ای بود.

وی افزود: نفت از صنایع آلاینده برای محیط زیست است و برای جایگزین آن ، پیدا کردن منابع پاک مهم است . فرماندار گچساران در ادامه نفت را یک صنعت کاملا اقتصادی دانست که هم اینک دلار را به حاشیه کشانده است . حبیبی گفت: صنعت نفت وارد دنیای سیاست شده و کشورهای دارای منابع غنی نقت از اقتدار بیشتری در جهان برخوردار هستند و مورد طمع قدرتهای بزرگ هم قرار دارند. به گفته وی ، در یک دهه گذشته سه جنگ بزرگ در منطقه خلیج فارس رخ داده است که هر سه بر سر نفت بوده اند.

فرماندار گچساران در پایان پیشنهاد کرد با توجه به شمار زیاد تحصیل کرده‌های رشته‌های مربوط به صنعت نفت ، کمبود کار دولتی و ابلاغ سیاستهای اصل ‪ ۴۴توسط رهبری انقلاب ، سازمان نظام مهندسی نفت و گاز تاسیس شود. حبیبی گفت:با تاسیس سازمان نظام مهندسی نفت و گاز ، زمینه برای واگذاری امور مربوط به این بخش در اختیار تحصیل کرده‌های این بخش فراهم می‌شود. اولین همایش ملی نفت، گاز و پتروشیمی از روز شنبه آغاز شد که به مدت سه روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران ادامه دارد