اخبار گچساران

آیین تشییع و خاکسپاری پیکرهای سه شهید گمنام در گچساران برگزار شد
نویسنده : زواره کائیدی - ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱۸
 

آیین تشییع و خاکسپاری پیکرهای سه شهید گمنام روز شنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) در شهر شهید پرور گچساران برگزار شد.

در این مراسم که  امام جمعه ، حسینی نماینده مردم در مجلس وجمعی از مسوولان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند پس از تشییع پیکر پاک این شهیدان در خیابانهای این شهر ، پیکر مطهر شهدای گمنام در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی در شمال شرقی شهر گچساران به خاک سپرده شد. سردار شهابی از فرمانده هان ارشد سپاه در استان کهگیلویه وبویر احمد در این مراسم از رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس سخن گفت و افزود: شما مردم باید هوشیار باشید که دشمنان از هر راهی سعی میکنند که مردم را نسبت به این انقلاب بدبین کنند . یک روز با تحریم اقتصادی ،یک روز بااحتکار کالا توسط نیروهای داخلیش و هر روز به یک بهانه  میخواهد درایمان شما خللی به بار بیاورد.مردم گچساران در مراسمی باشکوه جمعه شب در مسجد امام خمینی کارکنان یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند 

رییس دانشگاه ازاد اسلامی واحد گچساران در آیین خاکسپاری پیکر مطهر شهدا گفت: استقلال و آزادی کشور اسلامی مرهون فداکاری و از جان گذشتگی شهدای هشت سال دفاع مقدس است. دکتر کرم جانی پور افزود: شهیدانی که این چنین حتی از خود نام و نشان به یادگار نگذاشته‌اند و خود را با تمام وجود فدای آرمانهای انقلاب و امام کرده اند. وی شهید و شهادت را موهبتی الهی اما فراتر از زمان و مکان دانست و گفت: شهید فرق ندارد در کجای جهان کشته شده و اهل کدام ملت و کشور باشد هرکس در راه خداوند کشته شود شهید محسوب می‌شود.