بازنشستگان فنی و حرفه ای شهرستان گچساران تجلیل شدند

مراسم تجلیل از 12 بازنشسته اداره فنی و حرفه ای شهرستان گچساران روز چهارشنبه با حضور جمعی ازمسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد. مدیرکل فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ، ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند بازنشستگان ، گفت: بازنشستگی یکی از مراحل اصلی زندگی است که بازنشستگان دین خود را به جامعه ادا کرده اند و آحاد مختلف جامعه وظیفه دارند به آنان احترام گذاشته و جایگاهشان را حفظ کنند. ایاز آقایی افزود: تمام سختی ها با عشق بی ارج و مزد نخواهد بود و فردی که با خداوند عهد بسته باشد ارج و مزد آن را دریافت خواهد کرد.
وی بیان کرد: می بایست از پتانسیل ها و تجربیات بازنشستگان استفاده بهینه شود و نباید همیشه جوانان با آزمایش و خطاکار را جلو ببرند. آقایی ، استفاده از ظرفیت‌ های بخش دولتی و خصوصی را از سایر این اهداف برشمرد و اظهار داشت: ترویج و تقویت آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای و معرفی این مهارت‌ ها به عموم مردم از مهمترین اهداف به‌ شمار می ‎رود. وی عنوان کرد: دو هزار کارگر در این مرکز دوره آموزشی خود را می گذرانند. آقایی ، با اشاره به اینکه هم اکنون 170 رشته آموزشی در این مرکز آموزش داده می شود ، ابراز داشت: سالانه 20 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد آموزش های لازم را سپری می کنند.
وی افزود: 23 درصد از افرادی که در مراکز فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد مهارت های لازم را کسب کرده اند وارد بازار کار شده اند.
آقایی گفت: در حال حاضر 14 هزار و 500 نفر برای اشتغال خانگی در این مرکز ثبت نام کرده اند. وی بیان کرد: 260 میلیارد ریال برای این مشاغل در نظر گرفته شده که جوابگو نیست.

/ 0 نظر / 12 بازدید