فرماندار گچساران:

                    کار به جوانان شخصیت می‌دهد
فرماندار گچساران گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان به آن‌ها شخصیت اجتماعی و فرهنگی بیشتری داده و برای پیشرفت همه‌جانبه کشور امری ضروری است.سید ‌اکبر علیزاده ظهر امروز در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری گچساران اظهار داشت: با وجود ایجاد حرکت‌های مناسب در زمینه اشتغال در بخش‌های دولتی و خصوصی، آموزش‌های لازم برای درک و فهم تعریف جدیدی از کار ارائه نشده است. وی افزود: در حال حاضر تعریف کار مربوط به 50 سال گذشته بوده و سنخیتی با تعریف اهداف کار در حال حاضر ندارد.علیزاده عنوان داشت: یکی از اهداف و فلسفه اشتغال کسب درآمد و دستمزد بوده و هدف اصلی آن شکل‌گیری شخصیت و برآورده‌ کردن توانمندی‌ها و استعدادهای انسانی است.این مقام اجرایی گچساران معتقد است که تغییر اندیشه و نگرش نسبت به تعریف کار باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود.علیزاده با اشاره به مشکلات نیروهای تحصیل‌ کرده در گچساران عنوان داشت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی از به‌کارگیری و تدریس اساتید شاغل خودداری کرده و از فارغ‌التحصیلان واجد‌الشرایط بیکار استفاده کنند.
وی تأکید کرد: در سال جهاد اقتصادی یکی از مهم‌ترین وظایف دستگاه‌ها و مردم، ایجاد اشتغال، استفاده از سرمایه‌های راکد و جلوگیری از هزینه‌های اضافی است.
فرماندار گچساران با بیان اینکه اشتغال تنها کار در اداره و پشت میز نیست، تصریح کرد: اشتغال به‌کار در حوزه صنعت، مشاغل خانگی، صنایع زودبازده و عرصه گردشگری و کشاورزی نیز باید مورد توجه مردم قرار گیرد.علیزاده تقویت فرهنگ کار، تغییر نگرش مردم نسبت به اشتغال و همچنین گسترش فرهنگ کارآفرینی را از جمله ضرورت‌های لازم برای کاهش مشکل بیکاری در گچساران دانست و تصریح کرد: در این زمینه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دستگاه‌ها و متولیان امر باید وارد صحنه شده تا فرهنگ‌سازی لازم انجام گیرد.وی با تأکید بر ضرورت مهارت‌آموزی جوانان و افراد شاغل در ادارات و نهادها بیان داشت: زمینه‌های لازم برای مهارت‌آموزی و تخصص جوانان فراهم بوده و جوانان باید برای اشتغال پایدار و موفق به این مهارت‌ها روی آورند.علیزاده با اشاره به ضرورت ترویج و توسعه روحیه کارآفرینی و ایجاد واحدهای صنعتی مورد نیاز در گچساران گفت: اشتغال، سرمایه‌گذاری و تولید چرخه ای مرتبط و به‌ هم پیوسته بوده که تقویت همه بخش‌های آن لازم و ضروری است.عدم بکارگیری نیروهای بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، شناسایی و ساماندهی متقاضیان مشاغل خانگی و ارائه تسهیلات به آن‌ها، ارائه لیست آمار شرکت‌ها و واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی گچساران توسط اداره صنایع و معادن، بررسی علت تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی در گچساران، تشکیل جلسه با مدیران بانک‌های عامل گچساران، معرفی اقلام مورد نیاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برای خرید از واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی این شهرستان از جمله مصوبات کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری گچساران بود.
/ 2 نظر / 8 بازدید
هیئت متوسلین به حضرت علی اصغر (ع)

سلام . وبلاگ خوبي داري اما اگر دوست داري آمار بازديد هات افزايش پيدا کنه توصيه ميکنم تو موتور جستجو بست ايران وبلاگ خودتو ثبت کن تا روزانه کلي بازديد داشته باشي از اين سايت . کنر از يک دقيقه هم زمان نمي بره فقط اسم و آدرس سايت و کلمات کليدي رو بايد وارد کني . اگر هم فرصت داري مي توني تمام پست هاتو ثبت کني تا بازديد هاي بيشتري وارد وبلاگت بشه .

یک نفتی2

این آقای فرماندار نگفت بعد از پارک بگیم کجا؟ داستان آن دهاتیهایی شد که پسر خان ،ها را راهنمایی می کرد که خارج رفتن ساده است و.... ایشان نگفتند بیکاری به عهده کدام مقام است رفع شود؟ نگفت زیر پوشش همین نالایقی ها چقدر جذب ناجوانمردانه انجام شد و چند روز پیش بیخ گوش خودش چند نفر لیست دادند؟