ز ابتدای سال‌جاری انجام شد؛

بازرسی 3 هزار مورد از نانوایی‌های گچساران
دبیر تعزیرات آرد و نان گچساران گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون افزون بر سه هزار مورد بازرسی از نانوایی‌های گچساران در سطح شهری و روستایی انجام گرفته است.بهنام جهانی صبح امروز در حاشیه جلسه کمیته آرد و نان این شهرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دبیرخانه تعزیرات آرد و نان در گچساران با افزایش تعداد بازرسی‌های خود در افزایش کیفیت پخت نان نقش مؤثری داشته است.
وی، میزان رضایت‌مندی مردم از کیفیت پخت نان، نحوه برخورد نانوایان با مشتری، تعامل نانوایان با مردم و همچنین همکاری نانوایان با دبیرخانه تعزیرات آرد و نان گچساران را از دیگر نتایج افزایش بازرسی‌‌های این دبیرخانه برشمرد.
جهانی تعداد نانوایی‌های فعال در سطح شهری و روستایی گچساران را 108 نانوایی اعلام کرد و گفت: از این تعداد 88 مورد در نقاط شهری و شهرک‌ها و 20 مورد در روستاهای تابعه گچساران دایر هستند.
وی ابراز داشت: در گچساران افزون بر 5 نوع نان پخت می‌شود که با توجه به نیاز و تقاضای مردم در تنوع پخت نان، این تعداد کم و جواب‌گو نیست.
دبیر تعزیرات آرد و نان گچساران، به نان‌های بربری، ماشینی، تافتون تنوری، فانتزی و لواش به‌عنوان انواع نان‌هایی نام برد که در گچساران پخت می‌شود.
جهانی از متقاضیان پخت نان‌ خواست تا در صورت تمایل برای احداث و راه‌اندزی نانوایی‌های با پخت نان متنوع‌تر اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سه بازرس ویژه از طرف دبیرخانه تعزیرات آرد و نان گچساران به‌طور مستمر کار نظارت بر نانوایی‌های گچساران را بر عهده دارند.
جهانی با اشاره به فعالیت بازرسان افتخاری برای بازرسی و نظارت بر پخت نان در نانوایی‌ها، از افزایش تعداد بازرسان در ما‌ه‌های آینده خبر داد.
* کیفیت نان در گچساران با هدفمندی یارانه‌ها افزایش یافت
وی با اشاره به افزایش بیسار خوب و مطلوب کیفیت پخت نان بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها عنوان داشت: بازرسان دبیرخانه تعزیرات آرد و نان گچساران، روزانه از 30 نانوایی بازدید کرده و گزارش تخلفات احتمالی را به این دبیرخانه ارسال می‌کنند.
دبیر تعزیرات آرد و نان گچساران افزود: این دبیرخانه پس از تشکیل پرونده برای واحدهای متخلف با توجه به نوع و میزان تخلف با آن‌ها برخورد کرده و در صورت تکرار درب نانوایی‌های متخلف با درج نوع تخلف پلمپ می‌شود.
جهانی با اشاره به تذکر کتبی به تعدادی نانوایی متخلف در چهار ماهه نخست سال‌جاری تاکنون، از تعطیلی 10 واحد نانوایی متخلف با زمان معین از طرف این دبیرخانه خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان تعطیلی این نانوایی‌ها، سهمیه آرد آن‌ها به نانوایی‌های هم‌جوار داده می‌شود تا مردم برای تهیه نان مورد نظر خود با مشکل مواجه نشوند.
*محدودیتی برای ایجاد نانوایی در گچساران نیست
دبیر تعزیرات آرد و نان گچساران با اشاره به تقاضای 40 موردی راه‌اندازی نانوایی در این شهرستان در چهار ماهه نخست سال‌‌جاری افزود: هیچ‌گونه محدودیتی برای احداث نانوایی برای متقاضیان وجود ندارد.
جهانی ابراز داشت: این افراد پس از تکمیل فرم‌های موبوطه، به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد معرفی و پس از طی مراحل قانونی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.
وی ارائه گزارشات مردمی در زمینه تخلفات نانوایی‌ها را برای بهبود هرچه بیشتر کیفیت پخت نان مهم دانست و از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از طرف نانوایی‌ها، موارد را برای بررسی از طریق شماره تلفن 3334160 و 3334161 به دبیرخانه تعزیرات آرد و نان فرمانداری گچساران گزارش دهند.
/ 0 نظر / 14 بازدید