فرماندهی انتظامی گچساران :

خبرنگاران افسران خط مقدم نبرد رسانه نظام اسلامی با استکبار هستند

فرماندهی انتظامی شهرستان گچساران گفت: خبرنگاران و اصحاب مطبوعات افسران خط مقدم نبرد رسانه نظام جمهوری اسلامی با هجمه تبلیغات استکبار جهانی هستند .  سیدقدرت‌الله بیعت‌اصل در مراسم تجلیل از خبرنگاران رسانه و مطبوعات در گچساران اظهار داشت: خبرنگاران انسان‌های تلاشگر و دلسوزی هستند که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی فعالیت می‌کنند. وی افزود: در دنیای امروز جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه در جهت‌دهی افکار عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است.
بیعت‌اصل عنوان داشت: مطبوعات و رسانه رکن چهارم مردم‌سالاری بوده که دولت‌ها به عنوان اهرمی نیرومند برای توسعه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از آن استفاده می‌کنند. وی معتقد است خبرنگاران فعالان عرصه اطلاع‌رسانی و افسران خط مقدم نبرد رسانه‌ای در مقابله با امپریالیسم رسانه‌ای هستند. فرماندهی انتظامی شهرستان گچساران، خبرنگاران را زبان گویای مردم و بازوی توانمند حاکمیت و دولت یاد کرد و گفت: اگر اطلاع رسانی به خوبی در کشور ادا شود ، بنگاه های تبلیغاتی غربی نخواهند توانست مخاطب و جایگاهی در کشور داشته باشند . سرهنگ بیعت اصل، تامل اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان گچساران با نیروهای انتظامی منطقه را خوب ارزیابی کرد و افزود: این تامل و همکاری موجب ایجاد امنیت نسبی،کاهش جرائم و اختلافات طایفه ای،کم شدن ناهنجاری و بزهکاری در این شهرستان صنعتی شده است . فرمانده نیروی انتظامی گچساران تصریح کرد: خبرنگاران چشمان تیزبین و هوشمند جامعه هستند که رویدادهای جامعه را به‌طور صحیح و روشن در چارچوب منافع ملی در ابعاد مختلف بیان می‌کنند. بیعت‌اصل ضمن تشکر از تعامل و همکاری خبرنگاران با نیروی انتظامی عنوان داشت: تعامل و همکاری خبرنگاران با نیروی انتظامی در انعکاس کارکردها، اخبار و توانمندی‌های پلیس در عرصه‌های مختلف تأثیرگذار بوده است.
وی نیروی انتظامی را نماد امنیت در جامعه دانست و اقتدار نیروی انتظامی را مایه دلسردی و وحشت هنجار‌شکنان و افراد قانون‌گریز خواند. بیعت‌اصل با اشاره به تأثیر ماه رمضان در کاهش جرائم اجتماعی افزود: در ماه رمضان به دلیل انجام فرائض دینی توسط اقشار مختلف جامعه و روزه‌داران، انحرافات و جرائم اجتماعی کاهش یافته و جامعه وضعیت مطلوب‌تری دارد. وی تعامل و مشارکت مردم با نیروی انتظامی در ارتقای امنیت جامعه را مؤثر دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با اقتدار و تلاش مضاعف و به‌کارگیری همه امکانات موجود در تمام ابعاد امنیت نسبی خوبی را فراهم کرده است.
این مقام انتظامی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی گچساران ادامه داد: حفظ بی‌طرفی، مردمی‌ بودن و توجه ویژه به قشر پابرهنه و محروم جامعه، توجه به خانواده شهدا، مفقودین و آزادگان از اقدامات نیروی انتظامی گچساران در راستای تکریم شخصیت اجتماعی افراد بوده است. بیعت‌اصل تأکید کرد: نیروی انتظامی در برخورد قانونی، قاطع، صریح و به‌موقع با هنجارشکنان و کاهش نزاع‌های دسته‌جمعی و طایفه‌ای عملکرد خوبی داشته است.
وی برخورد جدی و بی‌امان با سوداگران مرگ را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی برشمرد و عنوان داشت: از سال گذشته تاکنون بیش از یکهزار و 200 کیلوگرم مواد مخدر کشف و در این راستا 18 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شده است.
بیعت‌اصل حضور مستمر در میادین، چهارراه‌ها، حضور در میان مردم، برقراری امنیت مطلوب و نسبی برای مدارس دخترانه و برخورد با مجرمان و هنجارشکنان در تمامی ابعاد را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی عنوان کرد. وی با بیان اینکه نزاع‌های دسته‌جمعی در کهگیلویه و بویراحمد کاهش محسوسی داشته، افزود: بزرگان جامعه، معتمدان، مسئولان و خبرنگاران با همکاری و تعامل با نیروی انتظامی نقش مؤثری در کاهش هر چه بیشتر نزاع‌های دسته جمعی داشته باشند.بیعت‌اصل تیراندازی با سلاح‌های مجاز و غیرمجاز در مراسم‌ها را به‌خاطر ایجاد رعب و وحشت در جامعه و بروز رخدادهای ناگوار، غیرقانونی و جرم عنوان کرد و از مردم خواست تا در این زمینه با نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.وی بالاترین عنصر مؤثر در موجودیت جامعه را فرهنگ آن جامعه دانست و از دستگاه‌های فرهنگی خواست تا در زمینه ارتقای سطح آگاهی مردم، نیروی انتظامی را یاری کنند. بیعت‌اصل تأکید کرد: فرهنگ هر جامعه هویت و موجویت آن جامعه را تشکیل می‌دهد و امروزه رسانه ها و مطبوعات نقش مهمی در فرهنگ‌سازی هنجارهای اجتماعی برعهده دارند.
وی خاطرنشان کرد: رواج بدحجابی یکی از ترفندهای دشمنان در تهاجم فرهنگی علیه جامعه اسلامی بوده و این ترفند از مهم‌ترین اهداف و تهدیدات دشمنان داخلی و خارجی است.
وی، امین دانستن مردم ،ماموران انتظامی و افزایش تماس مشورتی مردم با تلفن گویای 110 پلیسی را از دیگر دلایل نهادینه شدن فرهنگ و عملکرد اطلاع رسانی در این خطه ذکر کرد و گفت: امروزه مردم نیروی انتظامی را پشتیبان و در کنار خود می دانند .
این مسوول انتظامی،رسالت نیروی انتظامی را در جامعه حفظ بی طرفی، مردمی بودن و توجه به اقشار مظلوم و محروم جامعه عنوان کرد و گفت: به لطف خدا نیروهای مسلح و انتظامی کشور در راستای امنیت خط مقدم دفاع از ولایت حرکت و خدمت رسانی می کنند و خط غیر ولایی را خط آمریکا و شیطانی تلقی می کنند .
همزمان در آستانه سالگرد شهادت شهید' محمود صارمی' خبرنگار ایرنا و روز خبرنگار، فرماندهی انتظامی در آیینی از خبرنگاران و اصحاب مطبوعات شهرستان گچساران تجلیل و لوح تقدیر اهدا کرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید