با آسفالت 5 راه روستایی دیگر؛

پرونده راه روستایی گچساران بسته می‌شود.

معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اتمام آسفالت کلیه راه‌های روستایی گچساران تا مهرماه جاری خبر داد و گفت: تنها 5 روستای دیگر این شهرستان به راه آسفالته نیاز دارند.منوچهر حبیبی صبح امروز در نشست هماهنگی اجرای پروژه‌های گچساران که با حضور فرماندار و برخی مسئولان استانی و محلی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت:

 یکی از بستر‌های لازم برای توسعه هر استان و منطقه، گسترش و توسعه راه‌های ارتباطی و محورهای ارتباطی دریایی، زمینی و هوایی است. وی توسعه راه‌های روستایی را سبب توسعه فعالیت‌های کشاورزی، رساندن محصولات به شهرها، افزایش درآمد کشاورزان و محرومان جامعه و نیز گسترش فعالیت‌های درمانی و پزشکی برای طبقات محروم دانست. حبیبی توسعه روستایی را از ضروریات کشور و جزیی از برنامه‌های توسعه هر کشور برای دگرگون‌سازی ساخت اجتماعی و اقتصادی جامعه روستایی عنوان کرد. معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: توجه به روستاها باید یک وظیفه محسوب شده و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در کنار تمامی مسایل، برنامه‌ریزی توسعه روستایی را نیز جزء اولویت کاری خود قرار دهد. حبیبی خاطرنشان کرد: آسفالت راه‌های روستایی موجب افزایش سرعت تردد و خطر بروز تصادفات جاده‌ای شده و به همین دلیل نگهداری این راه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. وی گفت: در کهگیلویه و بویراحمد و در سال‌های اخیر اقدامات و توجه خاصی به محورهای ارتباطی شده است.
حبیبی تصریح کرد: با آسفالت راه‌های ارتباطی پنج روستای باقیمانده که کمتر از 10 کیلومتر راه روستایی در گچساران است و بسته‌شدن پرونده راه‌های روستایی در این شهرستان، گچساران نخستین شهرستان کهگیلویه و بویر‌‌احمد در زمینه اتمام آسفالت راه‌های روستایی است. وی از مسئولان راه‌ و ترابری خواست تا با ترک تشریفات مناقصه، عملیات اجرایی آسفالت این پنج روستا را انجام داده و تأمین اعتبار اجرای این پروژه‌ها را 100 درصد عنوان کرد. این مقام اجرایی افزود: چهار خطه کردن و شش‌خطه کردن راه‌های کهگیلویه و بویراحمد به صورت ویژه در دستور کار بوده که عملیات اجرایی ورودی‌ گچساران در مرحله برگزاری مناقصه است. حبیبی توجه به راه ارتباطی گچساران را ضروری دانست و بیان داشت: این محور راه ارتباطی فارس به خوزستان بوده و عملیات اجرایی چهارخطه‌کردن مسیر بابامیدان، باشت تا بهبهان باید هرچه سریع‌تر آغاز شود.
وی ابراز داشت: افزون بر 70 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه اعتبار اختصاص یافته که تا پایان برنامه پنجم توسعه 140 میلیارد ریال برای تکمیل آن در نظر گرفته شده است.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مراحل پایانی طرح آبرسانی از سد کوثر به گچساران و روستاهای این شهرستان گفت: این طرح از مصوبات سفر اول ریاست جمهور و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد بوده که تاکنون 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. حبیبی از مسئولان خواست تا در زمینه تکمیل این طرح اقدامات لازم را انجام داده و موانع موجود را برطرف کنند.

/ 2 نظر / 9 بازدید
گچسارانی

سلام من در استان تا کنون فقط یک مسئول رو دیدم که کارش درسته اون هم مهندس حبیبی است.

وای خاک وچوک

سلام منم تنهامسئولی رو که اصلاباصداقت نمی دونم همین حبیبی هستش