1/5 میلیارد ریال برای آب شرب منطقه عشایری'آبگندی' گچساران نیاز است

رییس امور عشایری گچساران گفت: برای تامین آب شرب کانون اسکان عشایر در منطقه' آبگندی' این شهرستان افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است. 'بهمن آزادی' روز سه شنبه در گفتگویی ا، مساحت منطقه عشایری 'آبگندی' را 640 هکتار برآورد کرد و افزود: در سال گذشته برای تامین آب شرب این منطقه یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر هشت خانوار عشایری در این کانون اسکان یافته اند که در صورت برطرف شدن مشکل آب شرب، 300 نفر در قالب 63 خانوار عشایری دیگر را نیز می توان در این محل اسکان داد.
رییس امور عشایری گچساران با تاکید بر اینکه حفظ تولید و افزایش درآمد عشایر هدف اصلی امور عشایری است ،تاکید کرد: آشنا کردن عشایر با مشاغلی غیر از دامداری از جمله ، پرورش گل، پرورش زنبور عسل، زراعت، باغداری و تولید صنایع دستی بنا بر استعداد از جمله اهداف مورد نظر امور عشایری می باشد.
آزادی بیان کرد: اگر مشاغل یاد شده در بین عشایر رواج یابد ، موجب افزایش سطح درآمد این قشر آسیب پذیر جامعه و تقویت بنیه اقتصادی و تنوع در اشتغال و زندگی آنها خواهد شد. 
منطقه عشایری 'آبگندی 'در 25 کیلومتری جنوب غرب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد

/ 2 نظر / 34 بازدید
معصومه

سلام از شهرداری یاسوج یاد بگیرید تیم غول کش ها پارسال در فولاد شهر نایب قهرمان آسیا صدرنشین لیگ برتر ذوب آهن اصفهان را مغلوب کرد امسال تیم میلیاردی تراکتور سازی رو با سرمربی گری امیر قلعه نویی را از جاده چپ کرد مردان بویراحمدی یاد گرفتن از نشد شد ساخت همانطور که در زمان قدیم با وجود قدمت شهری گچساران یاسوج مرکز استان شد یاد بگیرد متاسفم