700 میلیون ریال برای حفظ نباتات شهرستان گچساران هزینه شد

کارشناس امور تولیدات گیاهی اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران گفت :

 در سال زراعی جاری 700 میلیون ریال از محل یارانه ها برای حفظ نباتات در شهرستان هزینه شد . 'رامین صفویان'روز چهارشنبه  افزود: به منظور حفظ نباتات و گیاهان، عملیات مبارزه با آفات و بیماری های محصولات زراعی و باغات بصورت گسترده در سطح شهرستان انجام می شود .

وی تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسوولان متولی ،برای سلامت مصرف کنندگان محصولات کشاورزی روش های استفاده از کود و سم شیمیایی بطور تدریجی حذف و روش های طبیعی جایگزین می شود .
کارشناس امور تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان گچساران اظهار داشت: در سال زراعی جاری ،مبارزه با آفات و علف های هزر محصولات کشاورزی در سطح یک هزار و 680 هکتار از اراضی باغی و زراعی ،شهرستان انجام شد .
صفویان ، همچنین از رهاسازی زنبور جهت مبارزه با آفت کرم 'گلوگاه 'محصول انار در چهار نوبت در سطح 80 هکتار از باغات و مبارزه با آفت 'شپشک مرکبات در سطح 240 هکتار و مبارزه با آفت' هلیونیس' محصول صیفی گوجه فرنگی در سطح 30 هکتار از دیگر اقدامات جهادکشاورزی شهرستان اعلام کرد .

/ 1 نظر / 9 بازدید
÷وریا

هر چه دوست دارید هزینه کنید وقتی ریس اداره حفظ نباتات سواد نداشته باشه از امکانات استفاده کنه چه ارزشی داره ریسی که هنوز موفق نشده فوق دی÷لم اذ امامزاده جعفر بگیره در ضمن ریس سید قدرتی همینه دیگه با تشکر از اقای کاییدی