جشن گلریزان آزادی زندانیان گچساران برگزار شد

با حضور مسئولان و جمعی از خیران و نیکوکاران، برای نخستین‌بار، جشن گلریزان آزادی زندانیان گچساران در این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل اداره زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد  درحاشیه برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان در گچساران که با حضور فرماندار، رئیس دادگستری، جمعی از مسئولان، اصناف و خیران این شهرستان برگزار شد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت:

آشناسازی مردم با اهداف و وظایف ستاد دیه در ترویج گسترش فرهنگ کمک و تعاون در این امر خداپسندانه مهم بوده و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
حمیدرضا حیدری، بهره‌گیری از توانایی و نفوذ خود مردم برای رفع مشکل آنها، ایجاد، گسترش و ترویج فرهنگ صلح و دوستی، مشارکت دادن مردم در اموری که از ماهیت قضایی کمتری برخوردار است را از جمله اهداف ستاد دیه در کهگیلویه و بویراحمد برشمرد. وی ابراز داشت: رنج خانواده‌های زندانیان تنها مسائل عاطفی و روحی نبوده و شرایط نامناسب اقتصادی و تنگناهای ناشی از این وضعیت دربرگیرنده آسیب‌های دیگری است.
حیدری با تأکید به تشویق جوانان برای شرکت در این مراسم و ترویج این سنت حسنه در بین جوانان برای فرهنگ سازی مطلوب‌تر گفت: جشن گلریزان ستاد دیه با هدف آزادسازی زندانیان جرائم ‌غیرعمد برگزار شده و ترویج و فرهنگ‌سازی در زمینه شرکت هرچه بیشتر خیران و نیکوکاران در این جشن لازم است. مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به زندانی بودن 90 نفر به دلیل جرائم غیرعمد در زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این تعداد زندانی که به‌دلیل جرائم غیرعمد در زندان‌های استان به‌سر می‌برند، نیازمند کمک‌های خیرخواهانه مردم، دولت و خیران هستند که پیش‌بینی می‌شود با برگزاری جشن گلریزان تعدادی از این زندانیان آزاد شوند.
حیدری کل پرونده‌های ورودی به ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال 89 تاکنون را 320 فقره پرونده عنوان کرد و از آزادی افزون بر 300 زندانی در این مدت خبر داد.
وی افزود: کل بدهی زندانیان آزادشده 57 میلیارد و 726 میلیون ریال بوده که افزون بر 24 میلیارد و 380 میلیون ریال ان توسط ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد و شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها برای محکومان احکام گذشت و بخشش گرفته شده است.
حیدری ادامه داد: بانک تجارت نیز با پرداخت مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال به‌صورت قرض‌الحسنه در راستای پرداخت دیه زندانیان گام موثری را برداشت.
وی مبلغ پرداختی ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد برای آزادی زندانیانی که از محل کمک ستاد دیه کشور، ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد و خیران و نیکوکاران تأمین و به‌صورت بلاعوض پرداخت گردید را 29 میلیارد و 250 میلیون ریال عنوان کرد.
مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ستاد دیه این استان از سال 87 تأسیس شده و تاکنون 864 زندانی جرایم غیرنقد شامل زندانیان دیه، مالی و نفقه و مهریه را آزاد کرده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید