امام جمعه گچساران:

خبرنگاران روح اعتمادسازی را زنده کنند
امام جمعه گچساران گفت: خبرنگاران باید با انتشار اخبار صحیح در جامعه، روح اعتمادسازی را زنده کنند.حجت‌الاسلام سیدفرج‌الله موسوی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه دومین هفته از ماه مبارک رمضان ضمن دعوت خود و همه نماز‌گزاران به رعایت تقوا و پرهیزگاری اظهار داشت: در ماه رمضان خداوند روزه را واجب کرده و نماز و عبادت مستحب در یک شب از این ماه را برابر با نماز و عبادت 70 شب از ماه‌های دیگر قرار داده ‌است.
وی افزود: هر کس در این ماه کار خیر و یا یکی از مستحبات را به‌جا بیاورد، به‌منزله انجام ‌دادن واجبی از واجبات الهی در ماه‌های دیگر است. موسوی ابراز داشت: ماه رمضان ماه شکیبایی، صبر و تحمل بوده و بیش از 400 روایت در کتب روایی در رابطه با پاداش و اجر صابران نوشته شده است. خطیب جمعه گچساران صبر و شکیبایی را در هر زمان ارزشمند و ارجمند دانست و عنوان داشت: این خصلت حسنه در ماه رمضان از فضیلت و جایگاه ویژه‌‌ای برخوردار است. موسوی گفت: خداوند در ماه رمضان رزق و روزی مؤمنان را افزایش داده، اما نباید به این افزایش به جنبه مادی نگاه کرد. وی با اشاره به مشکلات خانواده‌های بی‌سرپرست، کم‌درآمد و فقیر در جامعه و لزوم توجه به این قشر از جامعه، خشنودی خداوند را از مهم‌ترین اثرات کمک و دستگیری از افراد و خانواده‌های نیازمند عنوان کرد.موسوی تأکید کرد: کمک برای آزادی زندانیانی که غیر‌عمد مرتکب جرم شده‌اند و برای آزادی خود نیازمند کمک‌های مالی هستند، سبب آمرزش گناهان گذشته می‌شود. امام جمعه گچساران در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با تبریک روز خبرنگار بیان داشت: در دنیای کنونی باوجود تکنولوژی‌های پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعت و منابع مختلف و با وجود درگیری و خشونت در بیشتر نقاط کره خاکی، کسب اطلاعات موثق و مورد اطمینان در مورد وضعیت سیاسی، امنیتی و اجتماعی بسیار دشوار و ضروری است. موسوی افزود: خبرنگاران از مهره‌های اساسی تولید، انتشار و اطلاع‌رسانی اخبار و رویدادهای جامعه هستند. وی تصریح کرد: یک خبرنگار باید واقعیت یک رویداد را پیدا کرده و با حرکت گام‌ به گام حوادث و رویدادها در حوزه کاری خود برداشت‌های خود را به‌طور کامل و رسا ارائه دهد.
خطیب جمعه گچساران ذات خبرنگاری را مبتنی بر بی‌طرفی دانست و ادامه داد: خبرنگار موفق، خبرنگاری بوده که همیشه در انعکاس خبر و رویدادها بی‌طرفانه، واقع‌گرایانه و به‌دور از غرض‌ورزی فعالیت کند.
موسوی با اشاره به قرار گرفتن کار خبرنگاری در زمره مشاغل سخت ابراز داشت: قدرت درک، تجزیه و تحلیل حوادث از دیگر خصوصیات لازم برای خبرنگاران بوده و خبرنگاران با انتشار اخبار حقیقی در کسب اعتماد و اعتماد‌سازی بین مردم، مسئولان و خبرنگاران تلاش کنند.
/ 0 نظر / 9 بازدید