تقدس طبابت نباید آلوده به مادیات نشود

فرماندار گچساران گفت: طبیبان و پزشکان با حکمت و معرفت به خدا نزدیک شده و از این ‌رو نباید جایگاه ویژه این حرفه مقدس با مسائل مادی آلوده شود.سیداکبر علیزاده ظهر امروز در مراسم تجلیل از پزشکان عضو بسیج جامعه پزشکی گچساران که با همکاری بسیج سازندگی سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه و قداست والای پزشک اظهار داشت: پزشکان در برابر بیماران خود وظیفه‌های مهمی را داشته که عمل به این وظیفه‌ها باید از اولویت‌های کاری پزشکان باشد.
وی افزود: رعایت و حفظ جایگاه و شأن پزشکان و رعایت حقوق مردم از جمله وظایف اصلی پزشکان است. فرماندار گچساران ابراز داشت: رعایت عدالت و گرفتن تعرفه تصویب‌شده، رسیدگی و معاینه کامل و حوصله در شنیدن احوال بیمار را از نیازهای یک بیمار هنگام مراجعه به پزشک عنوان کرد. وی مقوله سلامت را یکی از کلیدی‌ترین مقوله‌ها و یک سرمایه ارزشمند برای دولت دانست و پزشکان را هدایت‌گران جامعه به سمت سلامت و رضایتمندی مردم عنوان کرد. علیزاده با اشاره به اینکه انسان محور توسعه و شایسته برخورداری از رفاه و آسایش است بیان داشت: انسان بیمار نمی تواند از مواهب توسعه برخوردار باشد و در اینجا جایگاه والای نظام سلامت نمود بیشتری پیدا می‌کند. وی دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و مطابق با دانش روز جهان و بهره‌گیری از توانمندی‌های پزشکان مجرب و نیز امکانات و تجهیزات پیشرفته را نیاز و حق هر انسان دانست. رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی گچساران لازمه تحقق‌یافتن عدالت را ارائه و ارتقای فرهنگ خدمات‌رسانی به مناطق محروم عنوان کرد و خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر در این زمینه شد. علیزاده ضمن ابراز رضایت از عملکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران در عرصه بهداشت و درمان تصریح کرد: فعالیت بسیج سازندگی در این عرصه به‌ویژه در مناطق محروم و روستاهای گچساران سبب ارتقای سطح بهداشت در این شهرستان شده است.
وی ابراز داشت: حرکت‌های جهادی همچون طرح نورآوران سلامت در خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم، بخصوص در مناطق روستایی نتیجه تشکیل جهاد سازندگی پس از انقلاب است. فرماندار گچساران با گرامیداشت یاد ابوعلی سینا و با تأکید بر اینکه این شخصیت والا و ارزشمند نه تنها فقط یک طبیب بلکه حکیم، فیلسوف، فقیه و دارای اخلاق بود، گفت: طبیبان و پزشکان با حکمت و معرفت به خدا نزدیک شده و از این‌رو نباید جایگاه ویژه این حرفه  مقدس با مسائل مادی آلوده شود.
علیزاده تصریح کرد: جایگاه ویژه علمی و قداست پزشکان همیشه مورد اعتماد، احترام و رازداری مردم بوده و پزشکان باید با رعایت صبر، حسن خلق و عشق در کار خود الگو باشند. مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران نیز در این مراسم بیان داشت: جامعه بسیج پزشکی گچساران با تعامل و همکاری با بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران اقدامات مؤثر و مفیدی در خدمات‌رسانی به مناطق مختلف و روستاهای گچساران انجام داده است. رحیم محمدی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در بحث سلامت و پیشگیری از اعتیاد در سطح حوزه و پایگاه های گچساران افزون بر 600 نفر در قالب کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند. وی افزود: در این کارگاه‌های آموزشی، کارشناسان و پزشکان آموزش‌های لازم را از طریق فیلم، سخنرانی و بروشور ارائه دادند.
محمدی آموزش‌های امداد و نجات با همکاری جمعیت هلال‌احمر گچساران و نیز آموزش در زمینه محیط زیست و سلامت جامعه را از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی در بحث بهداشت و درمان عنوان کرد. مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه گچساران خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ خدمات‌رسانی در محرومیت‌زدایی، تقویت حس نوع‌دوستی، افزایش سطح سلامت عمومی مردم و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست از جمله اهداف بسیج جامعه پزشکی است.
محمدی با تشکر از مسئولان و رؤسای ادارات و نهادهای گچساران گفت: بسیج سازندگی سپاه گچساران خدمات و فعالیت‌های گسترده و متنوعی ارائه داده و برای ارتقای کمی و کیفی خدمات‌رسانی، حمایت و تعامل بیش از پیش مسئولان لازم و ضروری است.
در این مراسم از 11 پزشکی که در محرومیت‌زدایی با بسیج سازندگی همکاری داشتند، با اهدای لوح سپاس و جوایز قدردانی شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید