رئیس دانشگاه آزاد واحد گچساران:

80 درصد امکانات آزمایشگاهی آزاد گچساران دست‌ساز دانشجویان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران گفت: در حال حاضر 80 درصد امکانات آزمایشگاهی این واحد دانشگاهی توسط دانشجویان خود دانشگاه ساخه شده است.

سیدیعقوب زراعت‌کیش اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب بوده و بعد از انقلاب به‌عنوان یک قطب علمی در کشور خود را نشان داده است. وی با اشاره به استفاده‌ نکردن از کمک‌های دولتی برای اداره دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه را بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری مطرح ‌شده در دنیا عنوان کرد. زراعت‌کیش تصریح کرد: این مجموعه عظیم علمی توانسته با جذب نخبگان، از خروج میلیاردها دلار ارز و خروج بسیاری از طالبان علم و دانش از کشور که آسیب‌های جبران ‌ناپذیری به پیکره علمی و فرهنگی ایران وارد می‌کرد، جلوگیری کند. وی تلاش و همت بیش از پیش اعضای هیئت علمی و کارکنان را در خدمت به دانشگاه آزاد اسلامی خواستار شد و گفت: باید با تلاش مضاعف در این مجموعه بزرگ علمی خدمت کرده و برای ارتقای کیفی و کمی خدمات آن گام‌های مؤثر برداشته شود. این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی گچساران با تأکید بر تجاری ‌سازی یافته‌های پژوهشی بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی همانطور که به یک قطب علمی تبدیل شد، بایستی با برنامه‌ریزی منسجم و تعریف استراتژی‌ها و با توجه به افزایش هزینه‌ها و بالا نرفتن شهریه‌ها، به یک قطب تجاری در تحقیقات و یافته‌های پژوهشی تبدیل شود. زراعت‌کیش روزمرگی را از جمله آفات مدیران رده بالا در واحدهای دانشگاهی دانست و بیان داشت: وقت مدیران ارشد این واحد دانشگاهی نباید فقط صرف کارهای روزمره شود. وی افزود: باید با برنامه‌ریزی درازمدت به فکر درآمدهای غیر‌شهریه‌ای بوده تا بتوانند مشکلات مالی احتمالی فرا‌روی دانشگاه را برطرف کنند. زراعت‌کیش تصریح کرد: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با تلاش و کوشش شبانه‌روزی، مصداق عینی عملیاتی کردن اصل 44 قانون اساسی شده‌اند که سایر بخش‌های خصوصی می‌توانند از تجربیات موفق این مجموعه علمی فرهنگی استفاده کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران عنوان داشت: اعضای هیئت علمی با بیان نظرات خود راهکارهای آموزشی و پژوهشی و چگونگی تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی را بیان کنند تا دانشگاه آزاد اسلامی گچساران را به این هدف خود نزدیک کنند.
زراعت‌کیش افزود: این واحد دانشگاهی با تلاش مجموعه هیئت علمی و کارکنان خود توانسته گام‌های در خور توجهی را از نظر علمی بردارد و در بخش فرهنگی درسطح کشور سه سال پیاپی مقام برتر را کسب کرده و با دانشگاه‌های معتبر به رقابت بپردازد.
وی بیان داشت: 80 درصد دستگاه‌های آزمایشگاهی در واحد گچساران توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان زبده ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
زراعت‌کیش تصریح کرد: این واحد دانشگاهی تاکنون با ارئه بیش از 60 مقاله ISI در مجامع بین‌المللی، 200 طرح پژوهشی، سه همایش ملی و 12 همایش منطقه‌ای و داخلی و بیش از یکهزار و 500 مقاله در این همایش‌ها، افتخاری بزرگ برای طالبان علم و دانش آفریده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی وعمرانی، پژوهشی و بنگاه‌های اقتصادی به‌عنوان اهداف سه‌گانه دانشگاه آزاد اسلامی گچساران خاطرنشان کرد: دانشگاهیان در چشم مردم اعتبار و ارزش خاصی دارند و باید فعالیت‌های خود را بر پیشرفت هرچه بیشتر دانشگاه متمرکز کنند.

/ 0 نظر / 17 بازدید