شب قدر نوزدهم ماه رمضان در شهرستان گچساران احیا شد

همزمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) و یکی از شب نزول قرآن ،مردم شهرستان گچساران ، شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان را تا سحرگاهان احیا کردند. مردم شهرستان گچساران در نخستین شب از شبهای لیالی قدر در صفوف به هم پیوسته زیر چتر قرآن باران اشک ریختند و شب زنده داری کردند و دست به دعا برداشتند. حضور چشمگیر مردم در مساجد و حسینیه ‌های شهر دوگنبدان و روستاهای تابعه شهرستان در نخستین شب از لیالی قدر جلوه‌های زیبا از معرفت و ایمان قلبی مردم این دیار است. در شهر دوگنبدان نیز در اماکن مذهبی و مساجد به شب زنده داری پرداختند و حضور جوانان در این آیین بسیار گسترده بود.
یکی از اساتید حوزه علمیه قم گفت : شب قدر بر اساس فرمایش خداوند سبحان از هزار ماه برتر است و در این شب نورانی است که مقدرات یک ساله انسان مکتوب می‌شود. حجت الاسلام ' جعفرپور ' در جمع شب زنده داران افزود:قلوب مسلمانان روزه‌دار در لیالی قدر از دعا و مناجات و تمسک به قرآن، سعادت دنیا و آخرت انباشه می شود. وی تصریح کرد:آیین های شبهای احیا، لیالی ارتباط با خالق در مساجد و حسینیه های باشکوه می شود و این نشان از توجه مردم به معنویت است.
به گزارش ایرنا، در نخستین شب از لیالی قدر در مساجد و حسینه های شب زنده داران قرآن به سر گرفتند و از درگاه خداوند مفغرت و رحمت درخواست کردند.
مردم شهرستان گچساران در نخستین شب از لیالی قدر با انجام فرایض دینی، جلوه های زیبایی از یکتاپرستی، وحدت و همبستگی را به نمایش می گذاشتند و ضرب خوردن امیرالمومنین (ع) اشک ماتم ریختند.

/ 0 نظر / 13 بازدید