خداداد افشاریان: به داوران کهگیلویه‌وبویراحمد توجه چندانی نمی‌شود

داور بین‌المللی فوتبال گفت:باوجود استعدادهای غنی داوری و داوران مستعد در استان کهگیلویه و بویراحمد، توجه چندانی از سوی مسوولان ورزش این استان و کشور به آنان نمی‌شود.
خداداد افشاریان ا افزود: مهمترین بی‌توجهی‌های انجام شده به داوران این استان شامل امور مادی، معنوی، عزت و احترام است.
وی بیان کرد:با توجه به اینکه داور، مربی و بازیکن موازی با یکدیگر کار می‌کنندو در بسیاری از موارد مسوولیت داور نیز سنگین تر است ولی توجه خاصی به زحمات داوران در این استان نمی‌شود.
افشاریان اظهار داشت:اشتباهات داوربیش از اشتباهات یک مربی و یا بازیکن زیرذره‌بین مردم و مسوولان ورزشی قرارمی‌گیرد و بیشتر مورد انتقاد شدید واقع می‌شود.
وی عنوان کرد: تیم‌های داوری محدودی از استان کمتر توسعه‌یافته کهگیلویه و بویراحمدبه مسابقات کشوری اعزام می‌شوند و این امر یکی از مهمترین موانع پیشرفت داوری این استان به شمار می‌رود.
افشاریان، نبود یک تیم استانی در لیگ‌های کشوری، فوتبال خیز نبودن این استان و تلاش محدود مسوولان ورزش اینی استان برای رونق فوتبال را از سایر موانع پیشرفت داوری در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.
وی ابراز داشت: مسوولان ورزش این استان بایدبه‌مقوله مهم خواستن، توانستن است، توجه داشته باشند و برای رونق ورزش فوتبال و داوری این استان چاره‌ای اساسی بیندیشند و اقدامی جدی انجام دهند.
افشاریان افزود:اداره‌کل تربیت بدنی‌کهگیلویه‌وبویراحمدبه تنهایی نمی‌تواند مسایل و مشکلات متعدد فوتبال وداوری این استان را برطرف کند، بلکه نیازمند تلاش همه‌جانبه داوران و مسوولان ورزش برای گرفتن حق خود از فدراسیون فوتبال است.
وی گفت: سالانه بودجه محدودی در حوزه ورزش و به ویژه فوتبال این استان هزینه می‌شود و انتظار می‌رود که مسوولان تربیت بدنی برای گرفتن اعتبار بیشتر اقدام کنند.
افشاریان بیان کرد: در صورتی که فوتبال و داوری این استان پیشرفت کند، موجب رونق اقتصادی، گردشگری، بازار و رفع معضل بیکاری در این استان می‌شود و ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم و افزایش رغبت و کارآیی آنان را نیز به دنبال دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید