رییس تبلیغات اسلامی گچساران:

نباید شبهات انحرافی مانع پرداخت فریضه خمس در جامعه شود.

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران گفت: نباید شبهات انحرافی مانع پرداخت خمس و باعث کمرنگ شدن این فریضه الهی در جامعه اسلامی شود. حجت‌الاسلام سید'عبدالرحیم ملکوتی' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فریضه الهی و واجب خمس به دلایل مختلف مورد تهاجم قرار گرفته و پرداخت خمس در جامعه متاسفانه کم شده است. وی، به تخریب این فریضه توسط دشمنان و مقدس‌نماها اشاره کرد و نقش روحانیون ، مسوولان و رسانه‌ها را در تبلیغ این فریضه واجب الهی مهم دانست.


حجت الاسلام ملکوتی‌ تصریح کرد: بدون یک سیستم اقتصادی عادلانه، قشر عظیمی از جامعه گرفتار فقر و محرومیت خواهد شد، که اقتصاد اسلامی سبب واقعی‌شدن سیستم عدالت اقتصادی در جامعه اسلامی می‌شود. رییس تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران، گفت : دستورات دین اسلام در نظام مالی و اقتصادی جامعه را بر پایه توحید استوار است و پیروان دین اسلام با کسب علم و معرفت دینی در این راه هیچ گونه لغزشی نخواهند داشت . حجت الاسلام ملکوتی‌ ابراز داشت: فریضه خمس بر اثر بعضی از عوامل اجتماعی و شبهات انحرافی، در جامعه کمر‏نگ شده که باید توسط متولیان فرهنگی تقویت شود .
این مسوول فرهنگی با اشاره به آیه قرآن کریم مبنی بر لزوم پرداخت خمس و بیان روایات در این زمینه تصریح کرد: پرداخت خمس اموال ، آثار تربیتی و برکت‌های اقتصادی در پی دارد.

/ 0 نظر / 8 بازدید