فرماندار گچساران:

بدحجابی نهایت منکرات است
فرماندار گچساران گفت: در جامعه سراسر اسلامی ایران بدحجابی بالاترین مصداق و نهایت منکرات است.
سید‌اکبر علیزاده ظهر امروز در کارگاه آموزشی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر گچساران اظهار داشت: امام خمینی (ره) به‌‌عنوان یک احیا کننده بزرگ و مذهبی بود که حیات جامعه مرده ایران در سال 57 را با آغاز نهضتی بزرگ احیا کرد. وی افزود: امام راحل جامعه پر از منکر و مرده ایران که ارزشی در جهان نداشت را تبدیل به جامعه‌ای کرد که امروزه در کتب و رسانه‌های بین‌المللی از مهم‌ترین موضوعات روز جهان است.
فرماندار گچساران گفت: در جامعه سراسر اسلامی ایران، بدحجابی بالاترین مصداق و نهایت منکرات است که هر مسلمان باغیرتی باید در راه مقابله با این پدیده زشت و کلید اصلی منکرات خود را مسئول بداند. علیزاده ابراز داشت: بی‌تفاوتی در برابر ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی سبب نابودی و فساد در جامعه می‌شود.
فرماندار گچساران، خانواده را بستری مهم و حیاتی در امر به معروف و نهی از منکر دانست و ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر باید از خانواده‌ها آغاز شود چرا که کنترل و تربیت صحیح فرزندان در خانواده‌ها بهترین و کارآمدترین روش امر به معروف و نهی از منکر است. علیزاده تفرقه، ترک نماز، بدحجابی و بی‌حجابی، رشوه، بداخلاقی با ارباب ‌رجوع و رباخواری را از جمله مصادیق منکر برشمرد.
وی کم‌فروشی و کم‌کاری، اشاعه فحشا، غیبت، تهمت و توهین، ایجاد رعب و وحشت و پخش شایعات و اخبار دورغ را از دیگر موارد طرح تذکر لسانی در گچساران عنوان کرد.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان نیز در این جلسه عنوان داشت: 40 شهر از شهرهای کشور به‌عنوان شهرهای منتخب امر به معروف و نهی از منکر شناسایی شده که گچساران یکی از این شهرها است.
بهمن ایمانی فرد افزود: امروزه براساس کارشناسی‌ها و بررسی‌های صورت گرفته تأثیر تذکر لسانی به‌عنوان بهترین و مؤثرترین روش در امر به معرف و نهی از منکر به اثبات رسیده است. وی برخورد فیزیکی و یا تذکر لسانی همراه با پرخاشگری را در امر به معروف و نهی از منکر نامناسب دانست و معتقد است که حرمت، جایگاه و شخصیت افراد در جامعه باید حفظ شود. ایمانی‌فرد تصریح کرد: گاهی یک تذکر اشاره‌ای می‌تواند سبب تغییر و تحول بزرگی در انسان شود و رفتار و برخورد ملایم همراه با صبر و شکیبایی تأثیر بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گچساران ابراز داشت: تشکیل گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در صنوف مختلف برای اجرای این فریضه‌های مهم برای تذکر به افراد همان صنوف اثر‌بخشی بهتری را به‌همراه دارد. ایمانی‌فرد با اشاره به مراکز در نظر گرفته شده امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، محلات، دستگاه‌های اجرایی، ادارات و نهادها، بازار و شرکت نفت از مراکز عمده امر به معروف و نهی از منکر در گچساران هستند. مسئول کمیته فرهنگی احیا ستاد امر به معروف و نهی از منکر گچساران نیز در این کارگاه آموزشی عنوان داشت: امروزه منکرها درقالب امواج با عبور از مرزهای جغرافیایی وارد خانه‌ها شده و ذهن و اندیشه نسل نوجوان و جوان را هدف قرار داده‌‌اند. گودرز محمدی افزود: مبارزه با تهاجم فرهنگی و منکراتی نیازمند کار و مطالعه کارشناسی و آسیب‌شناسی بوده تا با راهکارهای به‌دست آمده، جامعه از گزند منکرات محفوظ نگه داشته شود. وی ابراز داشت: اولین قدم برای آغاز امر به معروف و نهی از منکر تغییر فضای فیزیکی شهر بر اساس ارزش‌ها و معروف‌ها بوده و مسئولان ادارات و نهادها باید با تعامل و هم‌اندیشی در این زمینه بسترسازی لازم را داشته‌ باشند.
محمدی عنوان داشت: برای تأثیرگذاری هر چه بیشتر در اجرای امر به معروف و نهی از منکر آمران و ناهیان باید قدرت اثبات و استدلال در موضوع مورد بحث را با شخص امر شونده و نهی‌ شونده داشته باشند. این مقام فرهنگی سپاه گچساران، هم‌سو و هم‌سان بودن پیام در امر به معروف و نهی از منکر با احساسات انسانی را از دیگر ابعاد تاثیرگذار در این زمینه دانست و افزود: صبر، خوش‌رفتاری و شکیبایی از خصوصیات یک آمر به معروف و ناهی از منکر تاثیرگذار است.
محمدی تصریح کرد: امروزه وظیفه شرعی افراد جامعه تبدیل محدوده تحدید‌محوری به محدوده فرصت محوری بوده زیرا از دست دادن فرصت‌ها نوعی مرگ و نابودی است.
بدحجابی نهایت منکرات است.
 
/ 0 نظر / 10 بازدید