رئیس تبلیغات اسلامی گچساران:

خدمت رساندن به مردم خدمت به خداوند است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران گفت: خدمت به خلق از چنان منزلتی برخوردار است که عالی‌ترین سلوک انسانی در این جهان برای وصول به حق از مسیر خدمت به خلق می‌گذرد  حجت‌الاسلام سید عبدالرحیم ملکوتی‌اصل شب گذشته در کلاس سلسله مباحث اخلاقی مدیران این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه نظرات مدیران و رؤسای ادارات، سازمان‌ها و نهادها تأثیرگذار است، توجه به اخلاق مدیران و مسئول بودن آنها در قبال جامعه به‌عنوان مسئولیت اجتماعی بسیار مهم است.وی افزود: آیات قرآن کریم، خط و مشی و مسیر هدایت انسان را مشخص کرده که حرکت در این راستا مسیر سعادت، سلامت، کامیابی و سربلندی دنیوی و اخروی انسان‌ها را تضمین می‌کند.رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران ابراز داشت: نقش هر مسلمان در تعیین سرنوشت جامعه و تعهدی که باید در پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی داشته باشد، ایجاب می‌کند که وی ناظر و مراقب همه اموری باشد که پیرامونش اتفاق می‌افتد.
ملکوتی‌اصل تصریح کرد: این موضوع در فقه اسلامی با عنوان امر به معروف و نهی از منکر طرح شده و یکی از مهم‌ترین مبانی تفکر سیاسی و اجتماعی یک مسلمان و ضامن بقای اسلام است.
وی شناخت اهمیت و ضرورت، مراتب، مراحل، شرایط و احکام امر به معروف و نهی از منکر را لازم و مفید دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌تر از آن، احساس مسئولیت کردن، تشویق و ترغیب شدن و انگیزه پیدا کردن افراد جامعه برای عمل به تذکر لسانی است.
این مقام مسئول در گچساران امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهم‌ترین اصول عملی اسلام عنوان و بر اجرای آن در ادارات و نهادها توسط مدیران و کارمندان تأکید کرد.
ملکوتی‌اصل با اشاره به اجرای طرح تذکر لسانی در گچساران گفت: امروزه در سایه حکومت جمهوری اسلامی، زمینه احیا و اجرای این حکم خدا بهتر از گذشته مهیا شده و عده‌ای با اخلاص و عزمی راسخ، کمر همت بسته و پای جوانمردی پیش نهاده تا این تکلیف الهی را به صحنه آورند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران در بخش دیگری از سخنان خود مشتری‌مداری را یک سنت حسنه عنوان کرد و افزود: برای یک کارمند و کارشناس و مدیر مسلمان، مشتری‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع نه به خاطر دستورالعمل و بخشنامه، بلکه یک وظیفه انسانی و دینی است.
ملکوتی‌اصل با بیان اینکه مشتری‌مداری باید در دل امور قرار بگیرد، ابراز داشت: تکریم و گرامی داشتن مردم در تمام ادیان و فرهنگ‌ها جایگاه والایی دارد و تمام بزرگان دین و صاحبان اندیشه بر آن تأکید کرده‌اند.
وی بیان داشت: رعایت حرمت انسان‌ها بنیادی‌ترین ارزش نظام اسلامی است و بین رضایت مردم و رضایت خداوند و بین تکریم انسان‌ها و تکریم خداوند، ارتباط مستقیمی وجود دارد.
ملکوتی‌اصل عنوان داشت: در جهان‌بینی اسلامی راه خدا از میان خلق می‌گذرد یعنی بدون تکریم انسان‌ها و جلب رضایت آنها، رضایت و بندگی خدا امکان‌پذیر نیست.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران تصریح کرد: هرگونه خدمت و تلاش در راستای جلب رضایت ارباب رجوع و مردم، رضایت و خشنودی خداوند را فراهم کرده و برای یک فرد مسلمان، تکریم مردم عبادت به شمار می رود و بهترین روش برای نزدیکی به خدا است.
ملکوتی‌اصل  بیان داشت: .همزمان با طرح تذکر لسانی در این شهرستان، بستر اجرا و فراگیر شدن آن در گچساران به‌خوبی فراهم شده است.
وی فلسفه اصلی تشکیل حکومت را خدمت‌رسانی به مردم دانست و تصریح کرد:  و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید از این فرصت بهره لازم را ببرند. کلاس اخلاق فاطمی از سلسله مباحث اخلاقی هر هفته توسط اداره تبلیغات اسلامی گچساران در چند مسجد این شهرستان برگزار می‌شود.
/ 2 نظر / 26 بازدید
یک وبلاگنویس

سلام دوست گرامی ، امیدوارم حالتان خوب باشد ، بنده یک بخشی را راه اندازی کردم تا بتوانم با دوستان وبلاگ نویس تبادل لینک داشته باشم . شما می توانید به اینجا مراجعه کنید : http://directory.cheshmehregi.com/ و بعد از قرار دادن لینک وبلاگ چشمه ریگی در وبلاگ خود ، لینک وبلاگ خود را ثبت کنید. لینک وبلاگ شما ، همراه با عکسی از وبلاگ شما در لیست "لینک های تبادلی" به نمایش در می آید. پیروز باشید

اکبری

باسلام من الان 4سال که دانشجوام تو این شهر و هیچ عمران آبادی تا حالا در سطح این شهر ندیدم جز خرابی تا حالا ندیدم تو کل این شهر از جمله کوچه ها 10متر آسفالت سالم داشته باشه من فقط آسفالتشو گفتم وگرنه خیلی چیزا هست برا گفتن. تو این موندم رئیس روساهای تو این شهر چیکار میکنند این همه بودجه کجا میره اونم گچساران که قطبی از منبع نفت ایران هست. به فکر شهر باشین نه به فکر پست و مقام و قوم خویشارو بذارید سره کار.با تشکر