مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران:

تربیت نیروی کارآمد ایده‌های نو ایجاد می‌کند

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران با اشاره به نقش مؤثر آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای تربیت نیروی ماهر و کارآمد را سبب به‌ وجود آمدن ایده‌های نو، اشتغال پایدار، سازنده و پایدار دانست.سیدید‌الله افضلی صبح امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های فنی و حرفه‌ای گچساران در مدرسه شهید فراشبندی این شهرستان اظهار داشت: رشته‌های ویژه زبان انگلیسی شامل کاتالوگ‌خوانی، زبان فنی، نگارنده مکاتبات عمومی به زبان انگلیسی و نگارنده متون خارجی به‌طور رایگان در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران آموزش داده می‌شود. وی مدرک پیش‌نیاز و لازم برای رشته کاتالوگ‌خوانی را فوق‌دیپلم و سایر رشته‌های آموزش زبان را دیپلم عنوان کرد.
افضلی با اشاره به استقبال جوانان برای شرکت در این کلاس‌ها ابراز داشت: کلاس‌های زبان مرکز فنی‌ و ‌حرفه‌ای گچساران از 12 مرداد سال جاری آغاز به کار می‌کنند و تاکنون افزون بر 70 نفر برای شرکت در این کلاس‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. وی از صدور گواهینامه مهارت بین‌المللی برای کارآموزان این رشته خبر داد و گفت: این گواهینامه برای کارآموزانی که موفق به کسب نمره قبولی در رشته خود شوند، صادر می‌شود.
مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران بیان داشت: در دنیای فراصنعتی امروز توسعه بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مفهوم نداشته و انقلاب علمی و فنی، انقلابی عمیق و کیفی در تربیت نیروی انسانی ماهر است. افضلی افزود: یادگیری مهارت‌ها و انجام مطلوب و بهینه کارها علاوه بر افزایش بهره‌وری، موجب رضایت‌مندی افراد جامعه می‌شود. وی تصریح کرد: با تکیه بر منابع انسانی آگاه و توانمند می‌توان پشتوانه گران‌بها و سرمایه‌ای ارزشمند در راستای پیشبرد چرخه‌ی اقتصادی کشور به‌دست آورد.
افضلی با اشاره به نقش مؤثر آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای در تغییرات اجتماعی و فرهنگی و رشد و بهبود فرهنگ کار، تربیت نیروی ماهر و کارآمد را سبب به‌ وجود آمدن ایده‌های نو، اشتغال پایدار، سازنده و پایدار دانست.مدیر مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران یکی از اولویت‌های مهم در سرمایه‌گذاری‌های آموزشی در تمام جوامع صنعتی را توسعه و گسترش آموزش‌های فنی‌ و ‌حرفه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: این مرکز به‌منظور ارتقا و کارایی آموزش به جوانان جویای کار و مهارت برای دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، علمی و کاربردی و مرکز تحقیقات کشاورزی کلاس‌های رایگان در 30 رشته برگزار می‌کند. افضلی زمان برگزاری کلاس‌ها را از نیمه مرداد اعلام کرد و گفت: طول دوره این کلاس‌ها بستگی به رشته ثبت‌نامی داشته و از یک تا سه ماه متغیر است. وی ابراز داشت: تاکنون افزون بر 300 دانشجو برای شرکت در این کلاس‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که با وجود استقبال دانشجویان، دوره‌های برگزاری این کلاس‌ها استمرار می‌یابد.
افضلی از پذیرش دانشجو به‌صورت پودمانی در رشته‌های مکانیک، ماشین‌ابزار و برق در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران خبر داد و گفت: کلاس‌های این رشته‌ها برای دانشجویان پذیرفته‌شده، از اول مهرماه سال جاری آغاز می‌شود. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران با اشاره به لزوم توسعه آموزش‌ها از نظر کمی و کیفی عنوان داشت: توسعه آموزش‌های فنی‌ و ‌حرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران و به‌ویژه برای شتاب‌دهی به فرآیند تولید، امری حیاتی است.

/ 0 نظر / 19 بازدید